Mısır’daki kilise saldırısıyla ilgili yeni gelişme

Mısır Cumhuriyet Savcısı, Kıpti kiliselerine yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıda bağlantısı olduğu düşünülen 48 kişiyi askeri mahkemeye sevk etti.

Mısır’daki kilise saldırısıyla ilgili yeni gelişme

Mısır Cumhuriyet Savcısı Nabil Sadek bugün yaptığı açıklamada, Mısır'da Kıpti kiliselerine yönelik düzenlenen bombalı saldırıyla bağlantısı olduğu düşünülen 48 DEAŞ üyesinin askeri mahkemeye sevk edildiğini açıkladı. Sadek, saldırıyla bağlantısı olan bazı şüphelilerin DEAŞ lideri olduğunu ve militanların kilise saldırılarını gerçekleştirmek için Kahire ve Qena kentlerinde hücreler kurduklarını belirtti. Sadek, militanların Aralık ayında Batı Çölü’ndeki bir denetim noktasında 8 polisin öldürülmesinden de sorumlu olduklarını açıkladı.

Aralık'ta Kahire’nin merkezindeki Sain Petern ve Saint Paul kiliselerine düzenlenen bombalı saldırıda 29 kişi hayatını kaybetmişti. Nisan'da ise Mısır’ın Tanta ve İskenderiye kentlerindeki at St George’s ile St Mark Kıpti kiliselerine yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıda 45 kişi hayatını kaybetmiş ve saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlenmişti.

İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...