Netanyahu, İran’ı vurmakla tehdit etti!

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, İran'ın nükleer programını Kuzey Kore'nin nükleer programına benzeterek, "Bazıları hala İran ile varılan anlaşmayı savunuyor. Kuzey Kore için de aynı şeyleri söylemişlerdi ama böyle olmadığını gördük. Eğer bir değişiklik olmazsa bu anlaşma İran'ın Kuzey Kore gibi olmasına neden olacak" dedi.

Netanyahu, İran’ı vurmakla tehdit etti!

Netanyahu, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada sık sık ABD Başkanı Donald Trump’a övgüde bulundu, İran’a ise sert eleştiriler yöneltti.

İran’ı Ortadoğu’yu ele geçirme kampayası yürütmek ve balistik füze denemeleri yaparak tüm dünyayı tehdit etmekle suçlayan Netanyahu, İran ile varılan nükleer anlaşmanın Tahran’ın daha fazla nükleer silah üretmesine olanak sağlayacağını savundu.

“BU ANLAŞMA İRAN’IN KUZEY KORE GİBİ OLMASINA NEDEN OLACAK”

Sputnik’te yer alan habere göre; İran’ın nükleer programını Kuzey Kore’nin nükleer programına benzeten Netanyahu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bazıları hala İran ile varılan bu tehlikeli anlaşmayı savunuyor. Kuzey Kore için de aynı şeyleri söylemişlerdi ama böyle olmadığını hepimiz gördük. Eğer bir değişiklik olmazsa bu anlaşma İran’ın Kuzey Kore gibi olmasına neden olacak. İsrail’in nükleer anlaşma konusundaki politikası belli; değiştirin ya da iptal edin.”

“İRAN AÇ BİR KAPLAN GİBİ…”

Netanyahu, “İran’a yönelik yaptırımlar kaldırıldığında, İran zincirinden salınmış aç bir kaplan gibi milletler topluluğuna katılmak yerine birbiri ardına ülkelere saldıracak” diye konuştu.

İran’ı “Suriye, Irak ve Lübnan’da terör ve korku saçmakla” eleştiren Netanyahu “İran’ın Suriye’de kalıcı askeri üsler kurmasını ve bize karşı ölümcül silahlar üretmesini önlemek için harekete geçeceğiz” ifadesini kullandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...