New York davasında sürpriz isim: Bharara ilk kez geldi

Zarrab davası olarak başlayan fakat daha sonra Reza Zarrab'ın tanık olmasıyla "Atilla'ya Karşı ABD" olarak değiştirilen davanın bugün görülen duruşmasında ABD'li eski savcı Preet Bharara da vardı. Bharara, Zarrab hakkındaki iddianameyi hazırladıktan sonra Trump tarafından görevden alınmıştı.

New York davasında sürpriz isim: Bharara ilk kez geldi

İran’a ambargonun delinmesi iddiasıyla açılan davada dördüncü haftanın ilk gününde büyük bir sürpriz yaşandı. Reza Zarrab hakkındaki iddianameyi hazırlayan New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara duruşma salonuna geldi. Bugün yapılan duruşmada, ABD Başkanı Donald Trump tarafından görevden alınan Preet Bharara yer aldı. Duruşmanın son 1 saatini izleyen Bharara, “Trump tarafından görevden alındıktan sonra ilk kez geldim” dedi.

Zarrab davasında yeni gelişme: Kendi adına tanıklık yapıyor İlginizi Çekebilir Zarrab davasında yeni gelişme: Kendi adına tanıklık yapıyor

Kendisinden sonra atanan savcının FETÖ’cü olduğuyla ilgili bir soruya yorum yapmayan Bharara, “Neden bugünkü duruşmaya geldiniz” sorusuna ise, “Durup neler oluyor bakmak istedim” dedi.

Soruları yanıtladıktan sonra güvenlik görevlileri Bharara’yı gazetecilerin yanından aldı ve savcıların olduğu bölüme götürdü.

DETAYLAR GELİYOR…

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...