Sözcü Plus Giriş

Bu sefer, Papaz namusunu zor kurtardı!

14 Temmuz sabahı, 3 genç kız Cowdray Park Klisesi Papazını aldığı borcu ödemek için evlerine çağırdı. Eve giden papaz neye uğradığını şaşırdı. 3 genç kızdan biri papaz eve geldiğinde papazın pantolonunu indirmek ve cinsel organını görmek istedi.

null
Güncellenme: 09:42, 27/07/2017
Bu sefer, Papaz namusunu zor kurtardı!

Mağdur olan papazın mahkemedeki avukatı Petros Shoko’nun iddiasına göre; Zimbabve’de geçtiğimiz gün, parasını almak için borç verdiği  Riamuhetsi Mlauzi’nin evine giden Cowdray Park Klisesi papazı, evde bulunan 3 genç kadının tecavüzüne uğradı. 21 yaşındaki Sandra Ncube, 23 yaşındaki Riamuhetsi Mlauzi,ve 25 yaşındaki Mongiwe Mpofu isimli üç kadın, parasını vermek için eve çağırdıkları papazı önce yere yatırıp bağladı, ardından yatak odasına götürüp tecavüz etti.

Papazın mahkemedeki avukatı Petros Shoko’nun talebi üzerine tecavüze uğrayan papazın ismi gizli tutuldu.

PAPAZA ZORLA SAHİP OLMAYA ÇALIŞTILAR

Avukat mahkemede şunları söyledi : Müvekkilim kadınlardan bir tanesine borç para vermişti. Borcunun ödenmesini isteyen papaz kadınlar tarafından içeri davet edildi. Kadınlardan bir tanesi papazı belinden tutup yere yatırıken bir diğeri zorla papazın pantolonunu indirdi.

İki kadın, papazı çıplak bir şekilde yatağa yatırıken üçüncü kadın ise, papaz ile isteği dışında zorla ilişkiye girmeye çalıştı.

TECAVÜZÜ KABUL ETMEDİLER

1

Kadınlar çıkarıldıkları mahkemede papaza tecavüz ettiklerini kabul etmemelerine rağmen papaza, fiziksel saldırıda bulunduklarını kabul ettiler.

“HER ZAMAN BANYO YAPARKEN İZLERDİ”

Kadınlardan Mlauzi mahkemede yaptığı açıklamada, “Papazın banyo yaparken kadınların etrafında dolanıp izlemek gibi bir alışkanlığının olduğunu ve papazın, her zaman banyo yaparken banyosuna girerek kendisini izlediğini” söyledi. “PAPAZ UYARILMAYI TECAVÜZ OLARAK ALGILADI”

Papazın uyarılmayı tecavüz olarak algıladığını söyleyen Mlauzi, “Papazın kendisine heyecan duymadığını ve inancı gereği kendisine dokunmadığını söylemesi üzerine, papazın gerçekten uyarılma problemi yaşayıp yaşamadığını görmek için papaz ile fiziksel temas kurmaya çalıştığını ve papazın uyarıldığını görmek kendisinin ve arkadaşlarının görmek istediği şey olduğunu ama papazın bunu tecavüz olarak algıladığını” belirtti.

MAHKEMEYE KADAR CEZA EVİNDE KALACAKLAR

Mahkemeye çıkarılan üç kadın 7 Ağustos tarihinde yapılacak olan mahkemeye kadar ceza evinde tutulacaklar.

Yayınlanma Tarihi:09:41,