Sözcü Plus Giriş

Ramazan’da dondurma cinayeti

Almanya’nın Oldenburg kentinde bir yaya geçidinde bir mülteci diğer iki mülteci ile aralarında din üzerine çıkan tartışmadan sonra bıçaklanarak öldürüldü.

23:32 -
Ramazan’da dondurma cinayeti

Almanya'nın yüksek tirajlı gazetelerinden Bild'in iddiasına göre; Almanya'nın Oldenburg kentinde bir yaya geçidinde bir mültecinin diğer iki mülteci ile aralarında din üzerine çıkan tartışmadan sonra bıçaklanarak öldürüldüğünü yazdı.Odatv’den Süheyla Kaplan’ın haberine göre dün 17:55 sularında Oldenburg'da Acternstrasse'deki yaya geçidinde 33 yaşındaki bir Suriye kökenli mülteci diğer iki mülteci tarafından din üzerine tartışmaya başladı. Bunun üzerine 22 yaşlarındaki iki diğer mülteci diğerini bıçaklamaya başladı. Suriyeli mülteci olay yerinde hayatını kaybetti. Olay yerine gelen polis görgü tanıklarının ifadesini aldıktan sonra kaçan iki mülteciyi yakaladı. Olayla ilgili Oldenburg Emniyet Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Öte yandan Alman Liberal Parti’li (FDP) politikacı Tobias Huch görgü tanıklarının ifadesine ve araştırmalarından aldığı bilgiye göre Suriye Rojava'dan gelen ve mülteci yurdunda kalan Kürt kökenli mültecinin iki Arap kökenli mülteci tarafından “Ramazan ayında dondurma yediği için öldürüldüğünü” ifade etti. Huch, sosyal medya üzerinden yaptığı bildirimde Rojava'dan gelen Suriyeli mültecinin iki çocuğu ve eşinin hamile olduğunu ve Liberal Mültecilere Yardım Derneği olarak yardım kampanyası başlattıklarını ifade etti.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more