Sözcü Plus Giriş

Roman Polanski’ye yine bir çocuk istismarı suçlaması daha

83 yaşındaki dünyaca ünlü yönetmen Roman Polanski'nin cinsel tacizine uğradığını iddia eden üçüncü bir kadın ortaya çıktı.Adı Robin M. olarak açıklanan kadın, bir basın toplantısı düzenleyerek 1973'te 16 yaşındayken yönetmenin tacizine uğradığını söyledi.

Melis BAYRAKTAROĞLU
10:28 -
Roman Polanski’ye yine bir çocuk istismarı suçlaması daha

Fransa’da yaşayan Oscar ödüllü Polonyalı yönetmen Polanski 1977 yılında 13 yaşında bir çocukla cinsel ilişkiye girdiğini kabul etmiş ve reşit olmayan bir kişiyle ilişkiye girdiği için tecavüz suçu işlediğine hükmedilmişti.

Samantha Geimer, aradan geçen 38 yılın ardından geçtiğimiz Haziran ayında Polanski hakkındaki suçlamaların düşürülmesi için mahkemeye başvurmuş, Polanski’yi affettiğini ve artık kendisi ve ailesi için bu davanın sonlanmasının en iyi seçenek olduğunu açıklamıştı.

Robin M. adlı kadının ise zaman aşımı nedeniyle dava açması mümkün değil.

Robin M., olayın ardından bunu yalnızca bir arkadaşıyla paylaştığını ve Polanski’nin hayatının geri kalanını hapishanede geçirmesini istemediği için bunu ailesiyle paylaşmadığını söyledi.

2010 yılında da İngiliz aktris Charlotte Lewis, 1986 yılında gösterime giren Roman Polanski filmi Pirates çekilirken henüz 16 yaşında olan Lewis, Polanski’nin cinsel saldırısına maruz kaldığını açıklamıştı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more