Macron: Kimyasal silah kırmızı çizgimiz

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Paris'te bugün bir araya geldi. Görüşme sonrasında basının karşısına çıkan Macron ve Putin soruları yanıtladı.

Macron: Kimyasal silah kırmızı çizgimiz

Macron, geçmişte bazı fikir ayrılıkları yaşadıklarını dile getirirken, görüşmede bunların masaya yatırıldığını dile getirdi. Ticaret ve sosyal konularda fikir alışverişi yapıldığını söyleyen Putin ise Fransa’da geçen ay gerçekleşen seçimler sırasında Fransız sağcı aday Marine Le Pen’le bir araya gelmesinin seçimleri etkilemek için yapılmadığını söyledi.

Macron ise Russia Today ve Sputnik’in seçim kampanyası sırasında sahte ve yalan haber yaparak seçimi etkilemeye çalıştığını dile getirirken, bu kurumlarda görevli gazetecilerin kampanyasını takip etmesini engellemesine hakkı olduğunu söyledi. Macron, Suriye’de Fransa elçiliği açmanın öncelikleri arasında olmadığını da dile getirdi.

Macron, Suriye’de kimyasal silah kullanımının kırmızı çizgileri olduğunu söylerken, “Bunun sonuçlarına katlanırlar. Her türlü kimyasal silah kullanımına anında cevap veririz” açıklamasını yaptı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...