Sözcü Plus Giriş

Rusya’nın başbakanına güveni tam değil

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev'in çalışmalarını değerlendiren Rus halkı ikiye bölündü: Katılımcıların yüzde 38'i Medvedev'in performansını 'iyi' değerlendirirken, yüzde 41'i aksi yönde görüş bildirdi.

17:16 -
Rusya’nın başbakanına güveni tam değil

Ruslar Medvedev’in çalışmalarından memnun mu?

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev’in çalışmalarını değerlendiren Rus halkı ikiye bölündü: ‘Obşestvennoye mneniye’ vakfının anketine göre, katılımcıların yüzde 38’i Medvedev’in performansını ‘iyi’ değerlendirirken, yüzde 41’i aksi yönde görüş bildirdi.

Araştırmanın sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 49’u Medvedev’e güvenmiyor. Aynı zamanda, katılımcıların neredeyse üçte biri Medvedev’e özellikle son bir ay içerisinde daha az güvenmeye başladı. Bu gösterge, geçen yılın aynı dönemine göre nispeten istikrarlı kalmaya devam ediyor.

21-22 ekim tarihlerinde Rusya’nın 73 farklı bölgesinde gerçekleştirilen ankete, 207 yerleşim yerinden 3 bin kişinin katıldığı ifade edildi.

Putin’e destek yüzde 67

Aynı vakfın bir diğer anketine göre ise, Rusya halkının yüzde 67’si bu pazar seçim olsa, Vladimir Putin’e oy vereceğini söyledi. Bu ankete katılanlara Putin’e güvenip güvenmedikleri de soruldu. Halkın yüzde 80’i Rus lidere güvendiklerini söyledi.

Rusya’da bir sonraki Başkanlık seçimlerinin 2018 yılı Mart ayında gerçekleştirilmesi planlanıyor. (HABER RUS)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more