ABD Başkanı Trump’a darbe üstüne darbe!

ABD'nin Hawaii eyaletinde federal yargıç, Başkan Donald Trump'ın nüfusları büyük oranda Müslüman olan 6 ülkeye yönelik seyahat yasağını süresiz olarak askıya aldı.

ABD Başkanı Trump’a darbe üstüne darbe!

Yargıç Derric Watson’ın bu kararı, Trump’ın başkanlık kararnamesini mahkeme süresince yürürlüğe koymasını engelliyor.

Trump’ın kararnamesine karşı açıklan davada, eyaletler, yasağın turizme, yabancı öğrenci ve işçi alma olanaklarına zarar vereceğini savunuyor.

ABD Başkanı Trump'ın damatı ifade vermeyi kabul etti İlginizi Çekebilir ABD Başkanı Trump'ın damatı ifade vermeyi kabul etti

ABD Başkanı Trump, 6 Mart’ta çıkardığı kararnameyle Suriye, İran, Libya, Somali, Sudan ve Yemen vatandaşlarına 90, diğer mültecilere ise 120 gün seyahat yasağı getirmek istemişti.

Yargıç Watson, dün geç saatlerde kararnameye itiraz eden eyaletlerin avukatları ve Adalat Bakanlığı temsilcilerinin katıldığı duruşma sonucu kararını verdi.

Watson, “geçici durdurma” hükmünü genişleterek, daha kapsamlı etkisi olacak “ihtiyati tedbir” kararı verdi.

Ünlü falcıdan liderlerin geleceklerine ilişkin flaş yorum! İlginizi Çekebilir Ünlü falcıdan liderlerin geleceklerine ilişkin flaş yorum!

ABD lideri benzer bir adımı Ocak ayında da atmak istemişti. Protestolara neden olan başkanlık kararnamesi, Seattle mahkemesi tarafından engellenmişti.

Yüksek mahkemelere yapılan itiraz da kabul görmeyince, Trump, 7 ülkeye yönelik yasağında revizyona giderek, yeni bir kararname çıkarmıştı. Ancak Trump’ın bu hamlesi de yargı engelini geçemeyecek gibi görünüyor.

Temyizden flaş karar! ABD Başkanı Trump iyice köşeye sıkıştı İlginizi Çekebilir Temyizden flaş karar! ABD Başkanı Trump iyice köşeye sıkıştı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...