Son dakika… ABD’de araç yayaların arasına daldı

ABD'nin New York kentinde Times Meydanı'nda bir araç yayalara çarptı. Olayda 1 kişinin öldüğü belirtilirken çok sayıda da yaralının olduğu kaydedildi. Olayın terör saldırısı olup olmadığı da henüz netlik kazanmazken, polis bölgeyi güvenlik çemberine aldı.

Son dakika… ABD’de araç yayaların arasına daldı

ABD’nin New York kentindeki dünyaca ünlü Times Meydanı’nda bir araç yayalara çarptı. Olayda 1 kişi hayatını kaybederken, 23 kişinin de yaralandığı belirtildi. Yayaların üzerine süren şoförün isminin ise Richard Rojas olduğu açıklandı.

 

basliksiz-1

Yaralanan bir görgü tanığı, aracın bilerek kendilerine doğru geldiğini söyledi.

basliksiz-1

CBS televizyonu, olayda 1 kişinin yaşamını yitirdiğini 19 kişinin yaralandığını söylerken, olayın terör saldırısı olmadığı aktarıldı. Özellikle turistlerin yoğun olarak gittiği noktada gerçekleşen kazanın ardından sürücünün geçmişte alkollü olarak direksiyon başına geçtiği için ceza aldığı da ortaya çıktı.

basliksiz-1
Resmi makamlardan yapılan açıklamaya göre kaldırımda yürüyenlerin üzerine süren sürücünün 26 yaşında ve Hispanik olduğu açıklandı. New York valisi Cuomo ve Belediye Başkanı Bill de Blasio, olay yerine giderek incelemelerde bulundu.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...