Almanya’dan flaş açıklama: Türkiye haklı!

Ankara-Berlin hattında yaşanan derin kriz sürerken, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'den Türkiye'nin hoşuna gidecek bir açıklama geldi.

Almanya’dan flaş açıklama: Türkiye haklı!

G20 için Hamburg’a gidecek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın zirve dışında bir yan etkinlikte Türklere seslenmesine izin vermeyen Alman hükümetinden Ankara’ya zeytin dalı niteliğinde bir çıkış…

Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Ankara’dan gelen “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a izin vermiyorlar ama PKK’nın gösterilerine göz yumuyorlar” yönündeki açıklamaları haklı bulduğunu ifade etti.

Erdoğan'dan flaş karar! O isimleri Almanya'ya götürmüyor İlginizi Çekebilir Erdoğan'dan flaş karar! O isimleri Almanya'ya götürmüyor

Gabriel, “Türkiye’nin bizi PKK’nın propaganda eylemlerine izin vermememiz konusunda uyarmasının haklı olduğunu düşünüyorum” dedi.

PKK’nın 1990’lı yıllardan bu yana Almanya’da terör örgütü olarak görüldüğünü ve yasaklı olduğunu belirten Gabriel, “PKK sadece Türkiye’de yaptıklarından dolayı değil, Almanya’daki koruma şantajları, uyuşturucu ve silah ticareti nedeniyle yasaklı” ifadelerini kullandı.

Almanya'dan flaş Erdoğan açıklaması İlginizi Çekebilir Almanya'dan flaş Erdoğan açıklaması

Öte yandan Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Berlin’in diğer etkinliklere izin vermeme kararına rağmen, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı 7-8 Temmuz’da gerçekleşecek G20 zirvesinin önemli bir konuğu olarak ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını söylemişti.

Almanya'dan Türkiye'yi çok ama çok kızdıracak açıklama! İlginizi Çekebilir Almanya'dan Türkiye'yi çok ama çok kızdıracak açıklama!