Beyaz Saray’da şok ayrılık

Dünya çapında tartışma yaratan açıklamalarla kaos yaratan ABD Başkanı Donald Trump, iç siyasette de zor günler yaşıyor. Kurmaylarından birçok ismi değiştiren ya da istifaya zorlayan Trump'ın ulusal güvenlik danışman yardımcısı Dina Powell'ın gelecek yıl istifa edeceği açıklandı.

Beyaz Saray’da şok ayrılık

Reuters’ın son dakika şeklinde geçtiği haber Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamaya dayandırıldı. Kudüs, Rusya ve Kuzey Kore ile gerilim yaşayarak bütün dünyayı birbirine katan ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlikten Sorumlu Danışman Yardımcısı Dina Powell’ın istifa edeceği duyuruldu.

Yapılan açıklamaya göre Powell’ın gelecek yılın ilk döneminde istifa edeceği belirtildi. Trump’ın üst düzey danışmanlarından biri olan Powell hakkında açıklamayı Beyaz Saray sözcüsü Sarah Sanders yaptı. Sanders, “Powell, bir yıl burada görev yaptıktan sonra evine yani New York’a dönmeyi planlıyordu. Oraya döndüğünde de Başkan’ın ajandasına destek vereceğini ve Ortadoğu politikası üzerine çalışmaya devam edeceğini söyledi” ifadesini kullandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...