Reklamsız Sözcü

Suriye’den TSK’ya: İdlib’den derhal çekilin

TSK'nın ÖSO ile başlattığı İdlib operasyonuna ilişkin Suriye'den son dakika açıklaması geldi. Suriye'nin resmi haber ajansı SANA, Suriye hükümetinin İdlib'e askeri intikal başlatan Türkiye ordusundan derhal bölgeden çekilmesini talep ettiğini bildirdi.

18:36 -
Suriye’den TSK’ya: İdlib’den derhal çekilin

SANA’nın Suriye Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkiliye dayandığı habere göre, Şam yönetimi Türkiye’nin Suriye topraklarındaki ikinci askeri operasyonunu sert bir şekilde kınadı.

Söz konusu yetkili, Şam hükümetinin Türkiye’nin İdlib’deki intikalini ‘Suriye’nin egemenlik ve toprak bütünlüğüne yönelik bariz bir saldırı ve uluslararası hukuk ve ilkelerinin açık bir ihlali’ olarak nitelediğini aktardı.

 

İLGİLİ HABERTSK İdlib görüntülerini yayınladıTSK İdlib görüntülerini yayınladı
Türkiye’nin İdlib operasyonunu ‘saldırı’ olarak niteleyen Suriye Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, operasyonun Rusya, İran ve Türkiye’nin desteklediği Astana barış görüşmeleriyle bir ilgisi olmadığını ifade etti.

İLGİLİ HABERMehmetçik İdlib'teMehmetçik İdlib'te

 

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA üzerinden yapılan bu açıklama, Türkiye’nin İdlib’teki güvenli bölgelerin oluşturulması amacıyla başlattığı operasyonun ardından geldi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:04 16.10.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more