Arap basını bombayı patlattı! Yeni lider…

Geçtiğimiz hafta ölümü hem Rus hem Suriye hem de IŞİD kaynaklarınca doğrulan IŞİD'in lideri Bağdadi'nin yerine geçecek isim açıklanmamıştı. Arap basını Bağdadi'nin yerine geçecek ismi telaffuz etmeye başladı.

Arap basını bombayı patlattı! Yeni lider…

IŞİD’in sözde halifesi Ebubekir el Bağdadi’nin ardından örgüte kimin liderlik edeceği açıklanmamıştı. IŞİD tarafından yapılan açıklamada örgütün birlikte kalması gerektiği belirtilse de net bir isim açıklanmaması dünya kamuoyunda merak uyandırmıştı.

İran Devrim Muhafızları, IŞİD lideri Bağdadi'nin öldüğünü doğruladı İlginizi Çekebilir İran Devrim Muhafızları, IŞİD lideri Bağdadi'nin öldüğünü doğruladı

Bugün Arap basını Libya’dan bir ismi konuşmaya başladı. Al Arabiya, son dönemde sık sık yenilgi alan IŞİD’in Bağdadi’den sonra yerine geçecek en olası ismi açıkladı. Al Arabiya’ya göre örgütün Libya’daki üst düzey ismi Celaleddin el Tunisi, Bağdadi’nin yerine geçecek.

Bağdadi'nin ardından gözyaşı mesajı İlginizi Çekebilir Bağdadi'nin ardından gözyaşı mesajı
Tunuslu olduğu bilinen ve gerçek adı Muhammed Bin Salem el Ayuni olan terörist 1982 doğumlu ve 90’larda Fransa’ya iltica edip Fransız vatandaşlığı almaya hak kazandı. 2011’de Tunus’ta yaşanan Arap Baharı’yla birlikte Tunus’a giden el Ayuni, daha sonra Suriye’ye giderek IŞİD’e katılmıştı.