Sözcü Plus Giriş

İşte Trump’ın ilk icraatı

ABD'nin 45. Başkanı olan ve dün yemin ederek görevine başlayan Donald Trump, Oval Ofis'te imzaladığı ilk kararnamede, eski Başkan Barack Obama döneminde çıkarılan ve 'Obamacare' olarak bilinen sağlık reformu yasasının iptalini öngören metni imzaladı. Öte yandan yemin töreni sonrası yapılan baloda Trump çifti, Başkan ve First Lady olarak ilk danslarını Frank Sinatra'nın "My Way" şarkısı ile yaptılar.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 11:13, 03/03/2017
İşte Trump’ın ilk icraatı

ABD kamuoyunda uzun zamandır tartışmalara neden olan ve Trump’ın ‘İlk icraatım iptal etmek olacak’ dediği Obamacare, Cumhuriyetçilere göre vatandaşlara yüksek maliyetler üretiyor.

İlginizi ÇekebilirVe Trump resmen ABD'nin 45'inci Başkanı!Ve Trump resmen ABD'nin 45'inci Başkanı!

Nitekim Trump kararnamesinde, ‘Obamacare’in vatandaşlar üzerindeki ekonomik yüklerinin azaltılması için’ gerekli önlemlerin alınacağına vurgu yaptı.

4782390erudjaskldj32ABD Temsilciler Meclisi, geçen hafta içinde Obamacare’in kaldırılmasını kolaylaştıracak bir düzenlemeyi onaylamıştı. Söz konusu düzenleme, Temsilciler Meclisinden önce Senato'da da kabul edilmişti. Bu düzenlemeyle Cumhuriyetçilerin ‘Obamacare’in kaldırılmasına bir adım daha yaklaştıkları ifade edilmişti.

İlginizi ÇekebilirTrump karşıtı gösterilerde 220 gözaltıTrump karşıtı gösterilerde 220 gözaltı

“MY WAY” İLE DANS ETTİLER

Trump, yemin töreni sonrasında yapılan baloda eşi Melania Trump’la Frank Sinatra’nın “My Way” şarkısında dans etti. ABD Başkanı ilerleyen saatlerde Twitter hesabından eşi ile dans ettiği videoyu paylaştı ve şu notu düştü: “Harika bir gece için daha teşekkürler Washington D.C. Birlikte Amerika’yı yine harika yapacağız.”

Baloda First Lady’nin ve Trump’ın kızları Ivanka ve Tiffany’nin şıklıkları göz doldurdu.

7432784djsadja32İlginizi ÇekebilirMichelle Obama hediyeyi ne yapacağını bilemediMichelle Obama hediyeyi ne yapacağını bilemedi

 

İlginizi Çekebilir'Bill hiç değişmiyor''Bill hiç değişmiyor'
Yayınlanma Tarihi:09:26,