Sözcü Plus Giriş

O isim YPG’den kaçıp ÖSO’ya sığındı

BBC'nin Ortadoğu muhabiri Riam Dalati, YPG'nin başını çektiği Suriye Demokratik Güçleri'nin eski sözcüsü Talal Sülo'nun Cerablus'ta Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) sığındığını aktardı. 

14:53 -
O isim YPG’den kaçıp ÖSO’ya sığındı

BBC muhabiri Dalati, Twitter hesabından Sülo’nun Cerablus’ta ÖSO’ya sığındığını duyurdu. Sülo’nun Cerablus’a giderek teslim olmasının ardından çekildiği iddia edilen bir görüntü de sosyal medyada yayıldı.

GAZİANTEP’E GÖTÜRÜLDÜ

Öte yandan Sputnik muhabiri Hikmet Durgun’un SDG kaynaklarından aktardığına göre Sülo, yanında bir grupla dün gece bir araçla Cerablus’a giderek Türkiye’nin destek verdiği ÖSO’ya sığındı.

SDG’nin elinde bulunan bir kontrol noktası yakınlarında aracı bırakan Sülo daha sonra Cerablus tarafına geçti. Sülo’nun ayrılmada önce de ÖSO grupları ile görüşmeler yaptığı ve kendisine güvence verildikten sonra teslim olmaya karar verdiği öğrenildi.

SDG yetkililerin iddiasına göre Sülo, Türkiye yetkilileri tarafından sorgulanmak üzere Gaziantep’e götürüldü. Yetkililer, Sülo’nun kaçışıyla ilgili bugün bir açıklama yapacaklarını açıkladı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:11 27.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more