Paris alarmda! Peş peşe iki saldırı

Fransa'nın başkenti Paris'te olaylı cumartesi... Ülkeyi alarma geçiren iki saldırıyı aynı kişinin yaptığı ortaya çıktı.

Paris alarmda! Peş peşe iki saldırı

İlk saldırı haberi Paris’İn ikinci büyük havalimanı Orly’den geldi. Bir askerin silahını almaya çalışan saldırganın vurularak etkisiz hâle getirildiği duyuruldu. BBC’nin aktardığı habere göre şüpheli, olay yerinde yaşamını yitirdi. Terminalde bulunan yolcular ivedilikle bina dışına çıkarıldı.

Twitter'da saldırgana ait olduğu iddia edilen bu kare paylaşılıyor.

Twitter’da saldırgana ait olduğu iddia edilen bu kare paylaşılıyor.

Öldürülen şüphelinin üzerinde patlayıcı taşıyor olması ihtimaline karşın bomba imha ekipleri terminale geldi. Saldırganın üzerinde bomba bulunmadı. Olayın gerçekleştiği güney terminalinin gece yarısına kadar kapalı kalacağı açıklanırken diğer terminalde işleyiş normale döndü.

AFP haber ajansına konuşan bir Fransa İçişleri Bakanlığı yetkilisi, saldırganın vurularak öldürülmeden önce bir mağazaya sığındığını söyledi.

Yerel saat ile sabah 8.30’da gerçekleşen olayda şans eseri kimse yaralanmadı.

orlyllylyl3334

AYNI SALDIRGAN ERKEN SAATLERDE POLİS YARALADI

Bu gelişmeler yaşanırken Paris’te erken saatlerde bir saldırı daha meydana geldiği duyuruldu. Kentin kuzeyinde trafik kontrol noktasında yaşanan olayda saldırgan, bir polisi yaraladıktan sonra kayıplara karıştı. Reuters’ın haberinde kaçan şüphelinin daha sonra Orly Havalimanı’na gelerek burada saldırı düzenlediği ifade edildi.

TERÖR ŞÜPHESİ

Terörle mücadele savcısı olayların ardından soruşturma başlattı. Reuters’a konuşan polis kaynakları kimliği henüz açıklanmayan saldırganın radikalleşmiş bir Müslüman olduğunu belirtiyor.

Polis şüphelinin babasını ve erkek kardeşini sorguya aldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...