Putin ile Trump arasında kritik görüşme

ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında sürpriz bir telefon görüşmesi yaşandı. Trump'ın CIA istihbaratını Putin'e aktararak olası bir terör saldırısını önlediği kaydedildi.

Putin ile Trump arasında kritik görüşme

Rus haber ajansı Interfax’ın son dakika haberinde Trump ile Putin telefonda görüştü. İki lider istihbarat konusundaki düşüncelerini paylaşırken, Putin’in Trump’a teşekkür ettiği açıklandı.

Putin’in Trump’a teşekkür etme sebebi olarak da CIA’nin kendisiyle paylaştığı istihbarat. Zira CIA’nin istihbaratı doğrultusunda Rus yetkililer St. Petersburg’daki bir kiliseye yapılması planlanan terör saldırısını önceden öğrenmiş ve müdahale etme fırsatı bulmuşlardı.

Putin'in yıllardır sakladığı sırrı ortaya çıktı! İlginizi Çekebilir Putin'in yıllardır sakladığı sırrı ortaya çıktı!

Putin’in Trump’ı aradığını söyleyen Kremlin, “CIA’nin bilgisi olmasaydı ülkenin en büyük ikinci şehri St. Petersburg’taki Kazansky Katedrali’ne bir terör saldırısı önlendi. Zanlılar gözaltına alındı” ifadesi kullanıldı. Putin’in telefonda Trump’a ABD’yi ilgilendiren herhangi bir istihbarat bilgisini kendisiyle paylaşacağının da sözünü verdiği belirtildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...