Sözcü Plus Giriş

Teksas saldırganı akıl hastanesinden kaçmış!

ABD'nin Teksas eyaletinde bulunan Sutherland Springs'teki kilisede saldırı düzenleyen ve 26 kişinin ölümüne neden olan saldırgan Devin Patrick Kelley'in akıl hastanesinden kaçtığı öğrenildi.

08:40 -
Teksas saldırganı akıl hastanesinden kaçmış!

ABD’nin Teksas eyaletindeki bir kilisede 26 kişiyi öldüren silahlı saldırgan Devin Patrick Kelley’nin bir süre yattığı akıl hastanesinden 2012’de kaçtığı öğrenildi.

İLGİLİ HABERTeksas'taki katliamla ilgili yeni detaylar ortaya çıktıTeksas'taki katliamla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı
BBC Türkçe’de yer alan habere göre El Paso kent polisinin raporuna göre eski ABD Hava Kuvvetleri mensubu Kelley, “kendisine ve başkalarına tehdit oluşturduğu” gerekçesiyle beş yıl önce gözaltına alınmış, ardından New Mexico eyaletindeki Santa Teresa’da bir akıl hastanesine gönderilmişti.

İLGİLİ HABERABD'deki katliamların ortak noktasıABD'deki katliamların ortak noktası
Kelley aynı yıl aile içi şiddetten divan-ı harpte yargılanmıştı. Silah sahibi olması ya da satın alması da yasaklanmıştı. ABD polisinin raporuna göre, Kelley görevde olduğu dönemde komutanlarını da ölümle tehdit etti. Kelley’nin ateşli silahlarını Holloman Havaüssü’ne sokmaya çalışırken yakalandığı bilgisi, rapordaki detaylar arasında.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 08:41 08.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more