Sözcü Plus Giriş

Teksas’taki katliamla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı

Teksas'ta bir kilisede 26 kişiyi öldüren Devin Patrick Kelley'in saldırıdan önce kayınvalidesiyle tartıştığı ortaya çıktı. Kelley'in vurulmasının ardından babasını aradığı ve "Sağ kurtulacağımı sanmıyorum" dediği öğrenildi.

07:59 -
Teksas’taki katliamla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı

Teksas’taki bir kilisede 26 kişinin ölümüne yol açan saldırının faili Devin Patrick Kelley’nin üç silahı olduğu ve saldırıdan önce kayınvalidesiyle tartıştığı belirtildi. Kelley’nin çevredeki silahlı bir görgü tanığı tarafından vurulmasının ardından babasını aradığı ve sağ kurtulacağını sanmadığını söylediği belirtildi.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre saldırgan Kelley’nin kayınvalidesi Michelle Schields, olay sırasında kilisede değildi. Ancak annesi Lula White hayatını kaybetti.

İLGİLİ HABERABD'de kiliseye saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı varABD'de kiliseye saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

‘Saldırının nedeni ırkçılık veya inançlar değil’

Teksas Kamu Güvenliği Departmanı’nın Bölge Direktörü Freeman Martin, Kelley’in aldığı kurşun yarasının ardından kendisini öldürdüğünü söyledi. Martin “Saldırı ırkçılık veya dini inançlarla liglii değil. Aile ve dünürler arasında devam eden bir aile içi sorun var. Bu kiliseye giden kayınvalidesine karşı öfkesini ifade ettiğini biliyoruz” dedi. Martin, Kelley’nin yolun karşısından gelen silah seslerini duyarak silahıyla müdahale eden görgü tanığıyla çatışarak olay yerinden kaçmaya çalıştığını söyledi.

İLGİLİ HABERABD'deki katliamların ortak noktasıABD'deki katliamların ortak noktası

Johnnie Langendorff yerel medyaya yaptığı açıklamada, ABD medyasının adını Stephen Willeford diye açıkladığı bir kişiyi aracına aldığını ve Kelley’yi kovaladıklarını anlattı. Langendorff saatte 150 kilometre hızı aştıkları takibin ardından, Kelley’nin otomobilinin hakimiyetini kaybedip, çarptığını belirtti.

Kelley daha sonra, kendi ateşlediği mermiden kaynaklanan yaralanmayla hayatını kaybetti.

Aile içi şiddet kayıtları işlenmemiş

Öte yandan ABD Hava Kuvvetleri, Teksas eyaletinde bir kiliseye silahlı saldırı düzenleyerek 26 kişinin ölümüne neden olan Devin Patrick Kelley’in, Hava Kuvvetlerinden ihracının ardından silah satın alabilmesini engelleyebilecek aile içi şiddet kayıtlarının federal veri tabanına işlenmediğini kabul etti.

Hava Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, eşine ve üvey oğluna şiddet uygulayan ve çocuğun kafatasını çatlatan Kelly’nin aile içi şiddet kayıtlarının saldırganı silah almaktan alıkoyabileceği ancak “bu belgelerin federal veri tabanına hiç girilmediği” belirtildi.

Açıklamada, Kelly dosyasıyla nasıl ilgilenildiğine ve görevinden ihracına neden olan aile içi şiddet kayıtlarının siciline neden eklenmediğine ilişkin soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more