Sözcü Plus Giriş

Trump: Önemli bir açıklama yapacağım

ABD Başkanı Trump, resmi Twitter hesabından paylaştığı iletisinde, Filipinler'den ABD'ye dönüşünde önemli bir açıklama yapacağını yazdı.

12:25 -
Trump: Önemli bir açıklama yapacağım

Asya turunun son ayağı olan Filipinler’de bulunan ABD Başkanı Donald Trump resmi Twitter hesabından paylaştığı mesajında, Washington’a döndüğünde Beyaz Saray’dan önemli bir açıklama yapacağını belirtti.

İLGİLİ HABERHerkes Trump'ın bu görüntüsünü konuşuyorHerkes Trump'ın bu görüntüsünü konuşuyor
Trump, tarih ve saatinin henüz belinlenmemiş olduğunu söylediği açıklamasının içeriğiyle ilgili herhangi bir bilgi vermedi.
‘ARTIK KURALLAR DEĞİŞTİ’

Sputik’te yer alan habere göre, Trump Japonya, Çin, Güney Kore, Vietnam ve Filipinler’i kapsayan 2 haftalık gezisinin ardından ABD ile ticaret yapan tüm ülkelerin ‘artık kuralların değiştiğini öğrendiğini’ söylemiş, Filipinler’in başkenti Manila’dan attığı tweet’te “ABD’yle ilişkiler adil ve karşılıklılık esasına uygun olmalıdır. (ABD’nin) Büyük dış ticaret açığı hızla düşürülmelidir” diye yazmıştı.

İLGİLİ HABERTrump bu fotoğrafıyla gündem olduTrump bu fotoğrafıyla gündem oldu
5 ülkeyi kapsayan ziyaretlerinde ‘pek çok arkadaş edindiğini’ söyleyen Trump, özellikle Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte’ye yapmış olduğu ziyareti ‘olağanüstü başarılı’ olarak nitelendirmişti.

Son güncelleme: 12:26 14.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more