Sözcü Plus Giriş

Trump, yakın kurmaylarının hepsini neredeyse kovdu

ABD Başkanı Donald Trump'ın başdanışmanı Steve Bannon'ı kovmasının ardından Beyaz Saray'da sular durulmuyor. Trump, neredeyse 7 ayda çevresindeki kurmayların hepsini kovdu.

Sozcu.com.tr
09:00 -
Trump, yakın kurmaylarının hepsini neredeyse kovdu

Kararın ardından sosyal medyada Trump’ı sert bir dille eleştiren ve kılıçları çektiğini duyuran Bannon, “Artık özgürüm ve dilediğim gibi savaşabilirim. Düşmanlarımı ve bana muhalif olanları ezeceğim. ‘Batı Kanadı Demokratları’nı ortadan kaldıracağım” dedi.

Bannon’ın, Batı Kanadı Diplomatları olarak tanımladığı isimler ise Trump’ın damadı ve danışmanı Jared Kushner ile Gary Cohn.

fotog

Bannon, Trump’ın başkanlığının da sonuna geldiğini duyururken, Breitbart’ın kurucusu olan medya imparatoru mücadelesine buradan devam edeceğini duyurdu.

Öte yandan Reuters’ın arşivlerinden çıkan bir fotoğraf ise Trump’ın etrafındakilere ne kadar güvensiz olduğunu gözler önüne seriyor. Trump’ın 28 Ocak 2017’de çekilen ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le konuşurken çekilen fotoğrafından sadece Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence’in kaldığı dikkatlerden kaçmıyor.

Son güncelleme: android-time 09:29 19.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more