Trump yanındaki özel kalem müdürünü Twitter’dan kovdu

ABD'nin sansasyonel başkanı Donald Trump yine Amerikan siyasetinde görülmeyen bir olaya imza attı. Trump, dün gece New York'tan Washington'a geldiği uçakta da yanında bulunan Özel Kalem Müdürü Reince Priebus'u Twitter'dan kovduğunu açıkladı.

Trump yanındaki özel kalem müdürünü Twitter’dan kovdu

Bu açıklamayı Twitter üzerinden yapan Trump böylelikle başkanlık uçağı Air Force One’ın havaalanına inmesiyle ilginç bir sahnenin de oluşmasına sebep oldu.

Uçaktan ekip arkadaşlarıyla böyle inen özel kalem müdürü ABD gündeminde.

Uçaktan ekip arkadaşlarıyla böyle inen özel kalem müdürü ABD gündeminde.

Uçak indikten sonra Priebus, Anthony Scaramucci ve diğer yetkililerle birlikte yere ayak bastı. Priebus, Beyaz Saray’ın Sosyal Medya Direktörü Dan Scavino ve Kıdemli Siyasi Danışman Stephen Miller ile birlikte bir araca bindi. Fakat araç alandan çıkmadan, Twitter’daki Trump’ın mesajlarını gören Scavino ve Miller aracı durdurup hızla Priebus’tan uzaklaştı.

SUV araca ekip arkadaşlarıyla binse de Twitter'dan Trump'ın mesajını okuduktan sonra arkadaşları da terk etti.

SUV araca ekip arkadaşlarıyla binse de Twitter’dan Trump’ın mesajını okuduktan sonra arkadaşları da terk etti.

Beyaz Saray’daki üst düzey yetkililer bir anda politikacıyla aralarına mesafe koyarak yalnız bıraktılar. Bu garip durumu uçağından takip eden Trump, bu sırada Twitter üzerinden yazmaya devam etti. Trump, İçişleri Bakanı John Kelly’nin Priebus’un yerine geldiğini açıkladı.

Priebus uzaklaştıktan sonra uçaktan inen Trump açıklamalarına devam etti. Trump’ın yeni sözcüsü Anthony Scaramucci önceki gün Priebus’un Beyaz Saray’daki sızıntının sebebi olabileceğini söyleyerek hakaret etmişti.