Trump’ı eleştiren güzel, tacı kaptı

ABD'nin en önemli güzellik yarışmalarından Miss America'nın finali önceki gün yapıldı. Etkinlikte kendisine sorulan sorulara verdiği yanıtlarla kendine hayran bırakan Kuzey Dakotalı güzel, tacı kaptı. 23 yaşındaki Cara Mund, Trump'ı sahnede eleştirdi.

Trump’ı eleştiren güzel, tacı kaptı

ABD’nin Teksas ve Florida eyaletleri Harvey ve Irma Kasırgaları’yla mücadele ederken dün Atlantic City’de Miss America 2018 yarışması düzenlendi. Etkinlikte 51 eyaletten genç kadın tacı kazanarak ABD’nin en güzeli olmak için kıyasıya mücadele etti.

dakota

Sahneye çıkan 23 yaşındaki Cara Mund ise güzelliğinin yanı sıra sorulan sorulara verdiği yanıtlarla kendinirakiplerinden ayırdı. Trump’ın Paris İklim Anlaşması’ndan çekilmesinin büyük bir hata olduğunu dile getiren Mund, “Bu anlaşmayı reddettikten sonra müzakere masasından resmen kalkmış oluyoruz ve hepimiz bunu aklımızda bulundurmalıyız. Küresel ısınmanın olduğuna dair kanıtlar mevcut. İster inanın ister inanmayın bizim o masada olmamız gerekiyor ve bence Trump’ın bu hamlesi ABD için kötü bir karar” dedi.

dakota1

Kuzey Dakota’da yaşayan Mund, eyaletin ilk kadın valisi olmayı planladığını söylerken bu yanıtıyla birlikte tacı kazandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...