Sözcü Plus Giriş

Kuzey Kore füze fırlattı, Trump masayı gösterdi

Kuzey Kore'nin sadece birkaç saat önce yaptığı ve Japonya'nın üzerinden geçen füze denemesinin ardından ABD'den çok sert bir yanıt geldi. Trump, "Bütün seçeneklerimiz masada" diyerek müdahaleyi gündeme getirdi.

Sozcu.com.tr
14:42 -
Kuzey Kore füze fırlattı, Trump masayı gösterdi

Pyongyang’ın füzel denemesinin ardından konuşan Trump, “Dünya, Kuzey Kore’nin mesajını net ve ciddi bir biçimde duydu” dedi.

İLGİLİ HABERBir deli dünyayı savaşa sürüklüyorBir deli dünyayı savaşa sürüklüyor

Trump, Kuzey Kore ile ilgili olarak bütün seçeneklerin masada olduğunu da dile getirerek olası bir müdahalenin sinyalini verdi.

Trump, “Rejim, komşuları, Birleşmiş Milletler’in bütün üyeleri için tehdit oluşturduğunu ve uluslararası kamuoyunda kabul edilen minimum standartları yerine getiremeyeceğini gösterdi. Tehdit eden ve dengesiz hamleleri Kuzey Kore rejimini sadece daha da izole edecek” dedi.

gkore

GÜNEY KORE’DEN 8 FÜZE

Yaşananların ardından Güney Kore de oldukça sert bir açıklama yaptı ve hava saldırısı düzenledi. Seul’den yapılan açıklamada, “Eğer halkımızı tehdit etmeye devam ederse Kim Jong-un’u yok edeceğiz” ifadesi kullanıldı. Birkaç saat sonra Güney Kore, bir hava saldırısı düzenleyerek Kuzey Kore’nin sınırında nüfusun olmadığı noktaya 8 füze attı.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:21 29.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more