Türk turisttlerin de tercih ettiği ada için ilginç iddia: ‘Seks yapanlar yüzünden yanardağ patlıyor’

Endonezya'nın Bali adası ulunan Agung Yanardağı'nın patlama nedeninin seks olduğu yönündeki batıl inanç Avusturalya medyasının gündemine oturdu. Türk turistlerin de tatillerini geçirdiği Agung Yanardağı'nda son günlerde yüzlerce deprem meydana geldi.

Türk turisttlerin de tercih ettiği ada için ilginç iddia: ‘Seks yapanlar yüzünden yanardağ patlıyor’

Endonezya'nın turistik noktalarından ve başta Instagram üzerinde paylaşılan karelerle çok popüler bir hale gelen Bali Adası'nda korku dolu saatler yaşanıyor. Sabah erken saatlerinde Bali'nin doğusundaki Agung Dağı'nda sismik hareketlenmenin olduğunu açıklayan yetkililer, aktif yanardağın patlamasından endişe ettiklerini duyurdu.

Agung Yanardağı son zamanlarda 400’den fazla depreme sebep olurken, tehlikeli olarak nitelendirilen bölgeden yaklaşık 75 bin kişi tahliye edildi. Muntig köyünde görev yapan bir din adamı, “yabancılar seks yaptığı ve regl olduğu için dağın kızdığını” iddia etti. Jaya adıyla bilinen rahip, Bali Adası’nı suçu turist olarak ziyaret eden dağcılara attı.

bali

Ketul adlı bir yöre sakini de dağın ne zaman aktif hale geleceğinin öngörülemez olduğunu ve en belirgin işaretin geyik, inek, yılan gibi hayvanların bölgeden kaçması dile getirdi. Hayvanlar dağın ısının hissedip bölgeden uzaklaşıyor.

130 aktif volkanik dağıyla dünyada en çok yanardağ bulunan ülke konumunda bulunan Endonezya, Pasifik Ateş Çemberi’nde yer alıyor. Bahsi geçen Agung Dağı, 1963-64 yılları arasında 1000 kişinin ölümüne ve yüzlerce insanın da yaralanmasına sebep olmuştu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...