Sözcü Plus Giriş

Türkiye düşmanına memleketinde tokat gibi tepki

Türkiye karşıtı açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, hayatını kaybeden askerlerin yakınlarının tepkisine maruz kaldı. Ölen askerlerin ailelerinin "korkak" dediği Lieberman, Hamas ile görüşmek adına başmüzakereci atamadığı için tepkilerin odağındaydı.

Sozcu.com.tr
11:58 -
Türkiye düşmanına memleketinde tokat gibi tepki

İsrail, 2014’te Hamas’a karşı düzenlenen operasyonda yakalanan ve öldüğü tahmin edilen İsrail ordusunda görevli Hadar Goldin’i konuşuyor. O dönemden ölü kabul edilen Goldin’in anne ve babası Savunma Bakanı Avigdor Lieberman’a çok sert açıklamalarda bulunarak, çağrı yaptı.

Leah ve Simcha Goldin, o zamandan beri Hamas’la takas için müzakere yapan Savunma Bakanı Lieberman hakkında “Korkak” ifadesini kullandı. Sık sık Türkiye karşıtı açıklamalarıyla gündeme gelen Lieberman, önceki gün İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya çağrıda bulunmuş ve geçtiğimiz hafta başmüzakereci Yair Lotan’ın istifasıyla boşalan koltuğa yeni birinin atanması için acele edilmemesini söylemiş ve Hamas’la görüşmeler için bir başmüzakereci atanması için acele etmemesini söylemişti.

Leah ve Simcha Goldin, “İsrail Devleti’nin zayıf ve korkak bir savunma bakanı var” ifadesini kullandı.

İsrail ordusu Goldin’le birlikte Oron Shaul isimli askerin de öldüğünü tahmin ederken, İsrail o dönemden beri Hamas’tan askerlerin naaşını ve tutsak olarak alınan vatandaşlarını geri istiyor.

Son güncelleme: 12:03 28.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more