Sözcü Plus Giriş

Vize krizinde flaş açıklama geldi

8 Ekim'de ABD'nin Türkiye'den yapılan vize başvurularını süresiz olarak askıya almasıyla başlayan kriz sonrasında bugün sıcak bir gelişme yaşandı. TV'lerde yer alan haberlere göre Ankara'daki ABD Büyükelçiliği'nden bugün krizle ilgili bir açıklama geldi.

Sozcu.com.tr
16:51 -
Vize krizinde flaş açıklama geldi

ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği krizin ardından geçtiğimiz dönemde vize başvurularını tekrar açmış fakat randevu almak isteyenler için Ocak 2019’u göstermişti.

Bugün ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nde yapılan açıklamada vize krizinin çözüldüğü belirtildi. ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin Türkiye’yle vize krizini kaldırdığı resmi olarak duyuruldu.

Reuters’ın aktardığı haberde, ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, “Tutuklu yerel misyon çalışanlarımıza yönelik mevcut iddialara ilişkin kaygılarımız sürmektedir” açıklamasını yaptı. Reuters’ın son dakika şeklinde geçtiği haberde, ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin Türkiye’deki muhattapları ve mevkidaşlarıyla görüşmelere devam ederek ABD vatandaşlarının durumu konusunda çözüme ulaşılması için çalışmalara devam edeceği belirtildi.

turkiye

Yapılan açıklamada, ABD Büyükelçiliği çalışanlarına başka bir soruşturma açılmaması konusunda Ankara’dan üst seviyede garanti aldıkları belirtildi.

İLGİLİ HABERABD'den vize krizinde flaş adımABD'den vize krizinde flaş adım

 

Son güncelleme: 09:43 08.01.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more