Sözcü Plus Giriş

WikiLeaks’i sızdıran adam Vogue’a kapak oldu

ABD'nin milyonlarca gizli yazışmasını ifşa eden WikiLeaks'e belgeleri temin eden ve hapiste cinsiyet değiştiren eski asker Chelsea Manning, dünyaca ünlü moda dergisi Vogue'a kapak oluyor.

Sozcu.com.tr
08:41 -
WikiLeaks’i sızdıran adam Vogue’a kapak oldu

Belgeleri sızdırdıktan sonra yaptığını itiraf eden ve tutuklanan Manning, hapishanede cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirmişti. Bradley Manning olarak dünyaya gelen eski asker, hapishaneden Chelsea Manning olarak çıkmıştı. Manning, tamamen yeni kimliğiyle kamuoyunun karşısına çıkarken önceki gün sosyal medya platformu Instagram’da paylaştığı bir fotoğraf dikkatleri üzerine çekti.

chelsea

Dünyaca ünlü moda dergisi Vogue’un Amerika edisyonunu ve ünlülerin fotoğrafçısı Annie Leibovitz’i de fotoğrafta paylaşan Manning, 1950’lerin tasarımına sahip geleneksel bir mayoyla çekilen fotoğrafını yükledi. Manning, “Sanırım özgürlük böyle bir şey” mesajını da fotoğrafın altına yazdı.

chelsea-bradley-manning

Derginin Eylül sayısında kapağa çıkacağını duyuran 29 yaşındaki Manning, 2013’te 35 yıl hapis cezası almıştı. Fakat Obama, geçtiğimiz yıl görevi bırakmadan önce Manning’i affetmişti.

Son güncelleme: android-time 08:44 11.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more