Sözcü Plus Giriş

Zarrab davası bir hafta ertelendi!

New York´ta tutuklu olarak yargılanan ve hakkındaki iddianameyi hazırlayan New York Güney Bölgesi Başsavcılığı ile işbirliği yaparak itirafçı olmayı kabul ettiği öne sürülen İran asıllı işadamı Reza Zarrab hakkındaki davada bugün yapılması planlanan jüri seçimi 27 Kasım'a ertelendi. Bu ertelemeyle birlikte, daha önce aynı gün yapılması öngörülen ilk jürili duruşma da bir hafta erteleme ile 4 Aralık gününe bırakıldı.

19:25 -
Zarrab davası bir hafta ertelendi!

New York’ta bugünkü duruşmaya da, New York´ta tutuklu olarak yargılanan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla katılırken, Reza Zarrab katılmadı. Aynı dava kapsamında haklarında yakalama kararı çıkartılan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan, eski Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan da yargılanacak.

İLGİLİ HABERHükümetten son dakika Reza Zarrab açıklaması!Hükümetten son dakika Reza Zarrab açıklaması!

ABD’nin İran’a uyguladığı ambargoyu delme, bankacılık sahtekarlığı, kara para aklama, ABD yasalarını delmek için işbirliği yapıp komplo kurma,  bankacılık sahtekarlığı ve kara para aklama suçlamalarını defalarca işleme suçlamaları ile karşı karşıya olan sanıklar hakkında 90´ar yıl hapis cezası isteniyor.

İLGİLİ HABERCHP'li Öztürk Yılmaz: Reza Zarrab ballı vatandaşmış!CHP'li Öztürk Yılmaz: Reza Zarrab ballı vatandaşmış!

ABD medyası, geçtiğimiz günlerde New Yorkta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab’ın savcılıkla işbirliğine başladığını öne sürmüştü.  DHA

İLGİLİ HABERNuri Okutan: Türkiye'nin Reza Zarrab davasıyla rehin alınması önlenmelidirNuri Okutan: Türkiye'nin Reza Zarrab davasıyla rehin alınması önlenmelidir
Son güncelleme: 20:55 20.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more