Sözcü Plus Giriş

Kim bu “şahıs 1?” Zarrab davasında gizemli gelişme

New York’ta görülen Zarrab davasına, Richard Berman’ın aldığı son kararla ismi kamuya açıklanmayan bir kişi daha dahil oldu. Berman, Savcılık tarafından ortaya koyulan 3500 yeni belge ve kanıt için “koruma kararı” koydu. Son dakika haberine göre; kararda, belgelerin “şahıs-1” ile ilgili notu yer aldı, ancak bu “şahıs-1”in kimlik bilgileri paylaşılmadı.

Zeynep GÜRCANLI
08:36 -
Kim bu “şahıs 1?” Zarrab davasında gizemli gelişme

Koruma kararında, Zarrab ve Atilla'nın avukatlarına teslim edilen 3500 kanıt ve belge için, savunma tarafına çeşitli kısıtlamalar getirildi.

SON DAKİKA: Karara göre, “şahıs 1” hakkındaki bu 3000 kanıt ve belge;

* Sadece sanığa, sanık avukatları ile savunma ekibi adına çalışan çevirmen gibi teknik personele gösterilebilecek

* Kanıt ve belgelere erişimi olacak bu kişilerin hepsi bunları paylaşmayacaklarına ilişkin ibraname imzalayacaklar
son dakika

* Kanıt ve belgeler hiçbir şekilde ABD dışına çıkarılmayacak

* Sözkonusu kanıt ve belgeler konusunda hazırlanmış tüm özet, bilgi notu gibi unsurlar da paylaşılmayacak ve bunların sorumluluğu savunma ekibinde olacak

* Savunma ekibi dava sonunda ya da eğer gidilirse, yüksek mahkeme süreci sona erdiğinde, tüm bu 3500 kanıt ve belgenin tümünün savcılığa iade edecek.

İLGİLİ HABERReza Zarrab kimdir? Serbest mi bırakıldı? Neden haber alınamıyor?Reza Zarrab kimdir? Serbest mi bırakıldı? Neden haber alınamıyor?İLGİLİ HABERABD'den son dakika Reza Zarrab açıklaması!ABD'den son dakika Reza Zarrab açıklaması!

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:10 27.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more