Öğrencilerin gözü bu tarihte! 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte takdir teşekkür detayları…

Öğrencilerin yıl ortasında hem streslerini geride bırakıp hem de dinlenebilecekleri yarı yıl tatili yani 15 tatil ne zaman başlayacak? Okullarda yoğun bir dönem geçiren öğrenciler artık 15 tatilin gelmesini ve istirahat etmeyi bekliyorlar. Sömestr tatili ne zaman başlayacak, yarı yıl tatili hangi tarihte sorularını soran öğrenciler ve velilerin merakla beklediği 15 tatil tarihi ve Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimi detayları haberimizde...

Öğrencilerin gözü bu tarihte! 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte takdir teşekkür detayları…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı takvimi yayınlandı. 15 tatil ne zaman başlayacak sorusunun cevabı MEB çalışma takviminde yer alıyor. Okuldan, sınavlardan, derslerden sıkılan öğrenciler 15 tatil ne zaman başlayacak sorusunun cevabını arıyorlar, karne notlarına göre takdir ya da teşekkür alıp alamayacaklarını merak eden öğrenciler ise takdir teşekkür hesaplama konusunda detayları araştırıyor.

15 TATİL NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takviminde yer alan tarihlere göre 15 tatil yani ikinci kanaat dönemi yarıyıl tatili, 22 Ocak 2018 – 2 Şubat 2018 tarihleri arasında olacak. Sömestr tatili yani ikinci kanaat dönemi ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak.

15-tatil-ne zaman baslayacak

SÖMESTR TATİLİ UZAYACAK MI?

MEB henüz resmi bir açıklama yapmasa da 15 tatilin uzaması ve 30 gün olmayacağı tahmin ediliyor. Sosyal medya paylaşımları sebebiyle ortaya çıkan okulların daha fazla ara tatil yapacağına ilişkin haberlerin ise asılsız çıktığı öğrenildi.

TAKDİR TEŞEKKÜR NASIL HESAPLANIR?

Takdir teşekkür hesaplama işlemlerini yapacak olan öğrencilerin ilk olarak tüm ders notlarının kesinleşen notlarını toplaması ve çıkan toplam ders sayısına bölmesi gerekmektedir. Sonuç 0 ile 100 arasında değişen bir rakam olacaktır. Çıkan sonucun 85 ve üzerinde olması halinde öğrenciler karneleri ile birlikte de takdir almaya hak kazanacaktır. Fakat 85'ten düşük fakat 80'den büyük olan notlar için ise teşekkür belgesi verilecektir. Yapılacak olan hesaplamalar sonrasında belirtilen aralıklara göre takdir ya da teşekkür alınıp alınmayacağı kolayca öğrenilebilir. E okul tarafından sunulan kolaylıklardan birisi olan takdir teşekkür hesaplama işlemleri sayesinde öğrenci eğitim dönemlerinde en çok merak ettikleri soruların yanıtını da bulabilmektedir.

Loading...