2017 Ehliyet sınav tarihi ne zaman?

Ehliyet sınavları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenleniyor. Sürücü adayları 2017 ehliyet sınav tarihi ne zaman diye merak ediyor. MEB, resmi internet sitesinde ehliyet sınav tarihini açıkladı. Peki ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? İşte ayrıntılar...

2017 Ehliyet sınav tarihi ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı’nın tarihi belli oldu. Trafiğe çıkmak isteyen binlerce aday ehliyet sınavı ne zaman yapılacak diye merak ediyor? İşte MEB’in resmi internet sayfasında yayınladığı 2017 ehliyet sınav tarihi…

EHLİYET SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav takviminde yer alan bilgilere göre Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2017/MTSKS-5 23 Aralık 2017'de saat 14.00'te yapılacak. Sınav sonuçları ise Ocak ayında açıklanacak.

Gelecek yıldan itibaren tüm motorlu taşıt sürücü kursu sınavları ile açık ortaokul ve lise sınavları, 81 ilde 124 e-sınav merkezinde yapılacak. Kalkınma Bakanlığı da e-sınav uygulamasının yaygınlaştırılmasına katkı verecek.

ehliyet-sinav- sonuclari

MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce motorlu taşıt sürücü kursu e-sınavı, halen 29 il merkezinde 32 salonda yapılıyor. Bu kapsamda Türkiye genelinde 92 merkez daha açılacak.

İlk etapta il merkezlerinde kurulacak e-sınav salonlarının, ilerleyen dönemde nüfusun yoğun olduğu büyük ilçelerde de açılması planlanıyor. Bu merkezler, yüksek teknoloji ve akıllı cihazlarla donatılarak, her biri bin kişinin aynı anda sınava gireceği şekilde tasarlanacak.

Loading...