Sözcü Plus Giriş

ALES soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? ALES sonuçları için tarih belli mi?

ALES sonbahar dönemi sınavı sona erdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sona erdi. ÖSYM 81 il merkezinde düzenlenen ALES sonbahar dönemi sınavı saat 10.15'te başladı ve 150 dakika sürdü. Peki ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ayrıntılar...

13:24 -
ALES soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? ALES sonuçları için tarih belli mi?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES yapıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince ÖSYM, 81 il merkezinde düzenlenen ALES sonbahar dönemi sınavı saat 10.15’te başladı ve 150 dakika sürdü.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 19 Kasım’da yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları 22 Ocak 2018’de açıklanacak. Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların binalara alınma işlemi tamamlandı. Saat 10.00’dan sonra gelen adaylar, sınav binalarına alınmadı.

İLGİLİ HABER2017-2018 resmi tatil tarihleri...2017-2018 resmi tatil tarihleri...

SORULAR VE CEVAPLARI BEKLENİYOR

ALES sınavı sonrası sınava girenlerin en çok merak ettiği konu çıkan soruların yanıtları. Puan hesaplaması yapmak isteyen ve zorlandıkları soruların yanıtlarını görmek isteyenler Ales soruları ve cevaplarını arıyor. Ancak ALES soruları ve cevapları ÖSYM tarafından henüz yayımlanmadı. Ortalama 1 ay içinde soru ve cevapların yayınlanması bekleniyor.

ales

Sınavın sayısal testi, adayların sayısal ve mantıksal akıl yürütme becerilerini ölçmeye yönelik 50 sorudan oluştu. Sözel testinde ise adayların sözel akıl yürütme becerilerini ölçmeye yönelik 50 soru yer aldı.

SINAV SONUÇLARI 5 YIL GEÇERLİ OLACAK

Soruların, belirli yükseköğretim programlarında kazanılan yeterlikleri ve bilgileri ölçmeye yönelik olmayacağı belirtilmişti. Sınavda, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte sorulara yer veriliyor.

Sınavın sonuçları, açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl geçerli olacak.

İLGİLİ HABERAçıköğretim'de yeni sistem: Parçalı sınavAçıköğretim'de yeni sistem: Parçalı sınav

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:11 19.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more