Reklamsız Sözcü

ALES sonuçları saat kaçta açıklanacak? Gözler ALES için ÖSYM sonuç sayfasında!

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları için ÖSYM'nin işaret ettiği tarih geldi. ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES sonuçlarına göre akademik kariyerlerinde yeni adımlar atacakların gözü kulağı ÖSYM'den gelecek ALES sonuçları haberinde...

android-time 10:43
ALES sonuçları saat kaçta açıklanacak? Gözler ALES için ÖSYM sonuç sayfasında!
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları için ÖSYM'nin işaret ettiği tarih geldi. ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES sonuçlarına göre akademik kariyerlerinde yeni adımlar atacakların gözü kulağı ÖSYM'den gelecek ALES sonuçları haberinde...

Binlerce aday dört gözle ALES sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. ÖSYM'nin sınav takvimine göre ALES sonuçları bugün açıklanacak. Fakat saat kaçta açıklanacağı henüz belli değil. Geçen yıl kaçta açıklanmıştı? Sınav sonrası nasıl itiraz edilir? Ve ALES sınavının geçerli oması için gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz…

ALES SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yapmış olduğu sınav sonuçları bu zamana kadar saat kaçta açıklandı? Sınav merkezi, yayımladığı “sınav takvimi” içerisinde sonuçların ne zaman yayınlanacağını açıkladı. Sonuçlar 21 Aralık 2017 tarihinde açıklanacak. Sonuçların hangi saatte açıklanacağı konusunda net bir açıklama yok. Sınav merkezi, sonuçları genel olarak akşam 17:00 dolaylarında açıklamaktadır.

SONUÇLAR AÇIKLANIR AÇIKLANMAZ BU LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ

ales sonuçları

ALES SONUÇLARINA NASIL İTİRAZ EDİLECEK?

Sınav ve yerleştirme sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçlar ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklandıktan sonra 10 gün içinde (sonuçların açıklandığı tarihten bir gün sonra başlamak üzere) Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak Merkezimize başvurmalıdırlar. Sınav sorularına ilişkin itirazlar ise sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde (sınav tarihinden bir gün sonra başlamak üzere) aynı şekilde yapılmalıdır. Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük dava açma süresini durdurmaz. Bu adayların inceleme masrafları karşılığı, ÖSYM’nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi 6028011-5229 (IBAN NO: TR 390001002533060280115229) gerekli ücreti yatırdıklarını gösteren dekontunu dilekçelerine eklemeleri gerekir.

Dilekçe ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06800 Bilkent/Ankara adresine ulaştırılmalıdır. Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak kaydına giriş tarihi esas alınacaktır. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile üzerinde adayın T.C. Kimlik Numarası, adresi, evrak referans numarası vb. bilgiler yazılı olmayan, imzalanmamış ve ekinde banka dekontu bulunmayan dilekçeler kesinlikle işleme alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

osym-1

ALES SINAVININ GEÇERLİ SAYILMASI

Bir adayın sınavının geçerli sayılarak cevap kâğıdının değerlendirilmesi için adayın;
-sınava, atandığı salonda girmesi,
-sınav başlamadan önce sınava giriş belgesini sınav görevlilerine teslim etmesi,
-kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaması,
-cevaplarını sınav süresi içinde cevap kâğıdına işaretlemiş olması,
-cevap kâğıdına T.C. Kimlik Numarasını ve soru kitapçığı numarasını doğru olarak yazıp kodlaması,
-soru kitapçığı ile cevap kâğıdına yazması ve işaretlemesi gereken bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması,
-sınav sonunda soru kitapçığını (sayfaları eksiksiz olarak) ve cevap kâğıdını sınav görevlilerine teslim etmesi,
-salonda sınav kurallarına ve sınav görevlilerinin uyarılarına uyması ve diğer sınav kurallarına uyması zorunludur. Bu kurallara uymayan adayların sınavları iptal edilecektir.

İLGİLİ HABERALES'te FETÖ depremi: 20 bin akademisyen için düğmeye basıldıALES'te FETÖ depremi: 20 bin akademisyen için düğmeye basıldıİLGİLİ HABER15 tatilde geri sayım başladı! Karneler ne zaman alınacak? 15 tatilde geri sayım başladı! Karneler ne zaman alınacak?

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:3921.12.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more