AÖF 3 ders sınav sonuçları açıklandı mı? AÖF’de kayıt yenileme nasıl yapılacak?

Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri geçtiğimiz günlerde 3. ders sınavına girerek veremedikleri dersler vermek için ter döktüler. AÖF öğrencileri şimdi merakla AÖF 3. ders sınav sonuçlarını merak ediyor. AÖF 3 ders sınav sonuçları hangi sistem üzerinden kontrol edilecek? AÖF'de kayıt yenileme yapmak için hangi işlemlerin yapılması gerekiyor işte ayrıntılar...

AÖF 3 ders sınav sonuçları açıklandı mı? AÖF’de kayıt yenileme nasıl yapılacak?

AÖF’de 3 ders sınav sonuçlarını bekleyen öğrenciler sık sık AÖF 3 ders sınav sonuçları hakkında aramalar yapıyorlar. Açık Öğretim Fakültesi 3 ders sınav sonuçlarının henüz açıklanmadığı biliniyor, ne zaman açıklanacağına dair resmi bir açıklama olmasa da önümüzdeki günlerde AÖF 3 ders sınav sonuçlarının açıklanacağı tahmin ediliyor.

AÖF 3 DERS SINAVINA KİMLER GİREBİLDİ?

Prof. Dr. Gündoğan, üç ders sınav hakkına ilişkin esasları şöyle belirtti: “Öğrencinin üç ders sınavına girebilmesi için, 2016/2017 öğretim yılı güz veya bahar döneminde o derslere kayıt yaptırmış olması gerekmektedir. Başarısız olduğu üç dersten (DZ) ve/veya (YZ) harf notu alan öğrenciye üç ders sınav hakkı tanınmaz. Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri) için üç ders sınav hakkı tanınmaz. Üç ders sınav notu, dönem sonu sınav notu yerine geçer. Başarı notu; üç ders sınavı uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile üç ders sınavı notunun yüzdelik oranları dikkate alınarak belirlenir. Öğrencinin başarı notu; üç ders sınavı uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile üç ders sınav sonucu esas alınarak hesaplanır. Öğrencinin harf notları, dönem sonu sınavına ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları' dikkate alınarak oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenir. Her ne sebeple olursa olsun üç ders sınavına katılmayan ve katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılamaz.”

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILACAK?

Kayıt Yenileme işlemleri 3 adımda gerçekleşecektir.
1. Adım DERS EKLE VE SİL
Ders ekle-sil işlemi 3 aşamadan oluşmaktadır.
1. Aşama: http://kayit.anadolu.edu.tr adresinin Kayıt Yenileme bölümüne TCKN ve şifrenizle giriş yapmanız gerecektir.
2. Aşama: Ders ekle-sil işlemi yaparak alacağınız ve bıraktığınız dersleri belirleyeceksiniz.
3. Aşama: Yaptığınız ders ekle-sil işlemini onaylamanız istenecektir. Yaptığınız ders ekle-sil işlemini onaylamadığınız takdirde, ders ekle-sil işleminiz geçersiz sayılacaktır. Bu durumda fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılırsınız. Birden fazla ders ekle-sil işlemi yapan öğrencilerin, en son onayladığı ders ekle-sil işlemi geçerli olacaktır ve banka ödeme bilgileri buna göre oluşacaktır.
2. Adım KAYIT YENİLEME BEDELİNİN BANKAYA ÖDENMESİ
Kayıt yenileme için yapmanız gereken ödemeleri Vakıfbank araclığıyla aşağıdaki yöntemlerden biriyle gerçekleştirebilirsiniz:
*Şubeden Ödeme
*İnternet Bankacılığından Ödeme
*ATM'den Ödeme (Kartlı/Kartsız)
*Telefon Bankacığı İle Ödeme
3. Adım KONTROL İŞLEMİ
Kayıt yenileme tarihleri içerisinde, kayıt yenileme işleminizin gerçekleşip gerçekleşmediğini, http://aof.anadolu.edu.tr adresinin “Öğrenci Girişi – Türkiye Programları” bölümüne TCKN ve şifrenizle giriş yaparak ya da http://kayit.anadolu.edu.tr adresinin “Kayıt Yenileme” bölümünden mutlaka kontrol ediniz.
*Varsa ders kitaplarınız kayıt yenileme tarihleri içerisinden veya bahar dönemi ara sınavına kadar AÖF bürolarından alabilirsiniz.