Sözcü Plus Giriş

AÖF sınav giriş yerleri: AÖF vize giriş belgesi çıkarma… İşte AÖF vize tarihleri!

AÖF giriş yerleri belli oldu mu sorusunu soran öğrenciler için şimdilik cevap hayır, AÖF vize sınavı giriş yerleri henüz açıklanmadı ancak sınava bir hafta kala açıklanması bekleniyor. AÖF sınav tarihleri ve sınav giriş yerleri açıklandığında belgeyi edinebileceğiniz bağlantı haberimizde...

08:45 -
AÖF sınav giriş yerleri: AÖF vize giriş belgesi çıkarma… İşte AÖF vize tarihleri!

Üniversite hayatlarını açıktan sürdüren öğrenciler için AÖF vize tarihleri yaklaşıyor. AÖF sınav giriş yerleri ve AÖF sınav giriş belgelerini araştıran öğrenciler Google üzerinde aramalara başladı. AÖF sınav giriş belgeleri Anadolu Üniversitesi öğrenci bilgi sistemi üzerinden alınacak.  AÖF sınavına girecek olan öğrenciler aşağıdaki linkten belgelerini alabilecekler…

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ

AÖF güz dönemi vize dönemi sınavına katılım sağlayacak olan öğrenciler, Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sayfasında yer alan öğrenci sistemine giriş yaparak sınav giriş belgesine erişebilecekler. AÖF sınav giriş belgesinin görüntülenebilmesi için T.C. kimlik no ve öğrenci şifresinin sisteme girilmesi yeterli.

aof-sonuclari

AÖF'E GİRERKEN NELER GETİRMELİYİM?

* Fotoğraflı Sınav Giriş BelgesiFotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
* Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

4 YANLIŞA DİKKAT!

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edilmiştir.

AÖF SINAV GEÇME NOTLARI

84 – 100 AA 4,00 Geçti
77 – 83 AB 3,70 Geçti
71 – 76 BA 3,30 Geçti
66 – 70 BB 3,00 Geçti
61 – 65 BC 2,70 Geçti
56 – 60 CB 2,30 Geçti
50 – 55 CC 2,00 Geçti
46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti
40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti
33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more