Sözcü Plus Giriş

AÖL kayıtları ne zaman başlayacak: Açık lise kayıt ve kayıt yenileme işlemler

Eğitim hayatlarını açıktan sürdüren lise öğrencileri AÖL kayıt yenileme ve AÖL kayıtları hakkında bazı konuları araştırıyorlar. Açık Öğretim Lisesi kayıtları başladı mı? AÖL kayıtları ne zaman başlayacak ve nasıl yapılacak? İşte AÖL ile ilgili en son detaylar...

11:57 -
AÖL kayıtları ne zaman başlayacak: Açık lise kayıt ve kayıt yenileme işlemler

Açık öğretim liseleri için kayıt dönemi yakında başlıyor, öğrenciler AÖL kayıt tarihlerini kaçırmamak için ince eleyip sık dokuyor. AÖL kayıtları ne zaman başlayacak ve AÖL kayıt yenilemeleri nasıl yapılacak sorusu önem kazanırken öğrenciler için cevaplar haberimizde…

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ (AÖL) KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Açık lise kayıtları geçen sene 22 Ağustos ve 9 Ekim tarihlerinde alınmıştı. Bu yıl da aynı tarihlerde erişime açılması bekleniyor. AÖL’de kayıt ve kayıt yenileme hakkında bu detaylar bulunuyor; 18 yaşından gün almamış olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin yılda 2 dönem, 3. Dönem sınavının ilk günü itibariyle 18 yaşından gün almış olanların ise yılda 3 dönem kayıt yenilemeleri zorunludur.
Öğrenciler, sınavlara girebilmek için Kayıt Yenileyerek ders seçimi yapmak zorundadırlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır.

KAYIT YENİLEME VE DERS SEÇME

Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün, mesai saatinin bitemesini bekleyecekler.
Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır. Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. Ders seçimindeki tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

İLGİLİ HABEROkullar ne zaman açılacak? MEB'ten açıklama...Okullar ne zaman açılacak? MEB'ten açıklama...
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more