AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak! MEB’in Açık Lise 1. dönem sınav sonuçlarını açıklaması bekleniyor….

AÖL sınavına girecek öğrenciler Açık Lise sınav sonuçlarını öğrenmek için sabırsızlanıyor. Sınav gerçekleşeli 10 günü geçmesine rağmen Milli Eğitim Bakanlığı sayfasında herhangi bir duyuru ya da açıklama yok. Peki geçen yıl AÖL 1. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanmıştı. İşte AÖL ile ilgili kısa kısa önemli notlar...

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak! MEB’in Açık Lise 1. dönem sınav sonuçlarını açıklaması bekleniyor….

AÖL sınavı sonrası soru ve cevap anahtarının da belli olmasıyla öğrencilerin heyecanı daha da arttı. Sınav sonuçları ile ilgili merak içinde olan öğrenciler MEB’ten gelecek açıklamayı bekliyor. Sınav sonuçlarına göre mezun olabilecek ve kredi notunu yükseltmek için uğraşan öğrenciler sonuçların açıklanacağı tarihi araştırıyor. İşte AÖL ile ilgili merak edilen sorular ve yanıtları…

AÖL 1. DÖNEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN?

Öğrencilerin merakla beklediği AÖL sonuç tarihine ilişkin tahminler bulunuyor. Eğitimini açıktan sürdüren öğrenciler için 9-10 Aralık'ta 2017 1. dönem AÖL sınavı yapıldı.  Fakat MEB Açık Öğretim Lisesi 2017-2018 iş takvimini henüz yayınlamadığı için sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı görülemiyor, ancak sınav sonuçlarının 20 gün içinde açıklanması bekleniyor.

aol- sinav-sonuclari

AÖL SORU VE CEVAP ANAHTARI YAYINLANDI

09-10 Aralık 2017 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilen Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2017/1.dönem Sınavı soru ve cevap anahtarı açıklandı.

AÖL SORU VE CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ….


aol

AÖL MOBİLDE
Mobil Uygulama ile öğrenciler;

  • Kendilerine gelen mesajları takip edebilecek,
  • Dönem Bilgilerini görebilecek,
  • Ders ve Kredi Bilgilerini öğrenebilecek,
  • Ders Seçim İşlemlerini yapabilecek,
  • Sınav Giriş Yeri ve Sonuçlarını öğrenebileceklerdir.

AÖL DERS GEÇME NOTU

Her sınavda 20 soru sorulmaktadır ve her soru 5 puandı. AÖL (Açık Lise) ders geçme notu, 45 puandır. Buna göre öğrenci 20 sorudan 9 tanesine doğru cevap verdiyse, o dersi geçmektedir. Yanlış yapılan soru, doğru yapılan soruyu etkilememektedir.

SONUÇLARA İTİRAZ ETME HAKKI

Her öğrenci sınav sonuçlarına itiraz edebilme hakkına sahiptir. Buna göre; sınav sonuçları açıklandıktan sonra öğrenci Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü sitesine girerek sonuçlara dair itirazda bulunabilir.

MEB’İN SINAV İTİRAZLARI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRMESİ ŞÖYLE;

  • Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar, sonuçların https://eokul.meb.gov.tr internet adresinden açıklandıktan itibaren en geç 5 beş takvim günü içerisinde yapılabilecektir.
  • İtirazda bulunabilmek için MEB “Kurumsal Tahsilat Programı” veya interaktif bankacılık aracılığıyla 20 TL(KDV Dahil) itiraz ücretini T.C Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden herhangi birine yatırdıktan sonra, öğrencinin T.C kimlik numarası ve nüfus cüzdanının seri numarası ile birlikte http://esinav.meb.gov.tr/ItirazGiris.aspx itiraz modülü üzerinden yapılabilecektir.
  • Dilekçe, MEBİM “Alo 147”, BİMER ve MEB Bilgi Edinme sayfaları üzerinden yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
  • İtiraz süresi geçtikten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
15 tatilde geri sayım başladı! Karneler ne zaman alınacak? İlginizi Çekebilir 15 tatilde geri sayım başladı! Karneler ne zaman alınacak?
Loading...