Sözcü Plus Giriş

Burs veren kurumlar hangileri? Karşılıksız burs veren vakıf ve kurumlar (2017)

Hangi kurumlar burs veriyor? Öğrenciler hangi vakıflardan karşılıksız burs alabilir? Eğitim masraflarını düşünmek istemeyen ve burs alarak bu konuyu çözmeyi planlayan öğrenciler burs başvurusunu nerelerden yapabileceklerini öğrenmek istiyor. Biz de burs veren kurumları sizin için listeledik. İşte burs veren kurumların listesi ve burs başvurularında bulunmak isteyen öğrenciler için ayrıntılar...

Sozcu.com.tr
14:29 -
Burs veren kurumlar hangileri? Karşılıksız burs veren vakıf ve kurumlar (2017)

Üniversite kayıtlarının bitmesinden sonra üniversitelere başlayacak öğrenciler eğitim masraflarını düşürmek için hemen burs veren kurumları araştırmaya başladı. Eğitim ve öğretim alanındaki ekonomik sıkıntısını minimuma indirme çabasındaki öğrenciler burs veren özel kurumları ve vakıfları takibe aldı. Vakıflar Genel Müdürlüğü ve burs veren özel kurumların listelerine haberimizden ulaşabilirsiniz. İlgili linklere tıklayarak hangi ilden burs almak istediğinizi seçebilir ve burs için neler yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz..

BURS VEREN VAKIFLAR

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurularıyla ilgili bir duyuru yayınladı. Burs duyurusuna göre liseler için burs başvuurları 18 Eylül'de, üniversiteler için ise 15 Eylül'de başlayacak.

burs-basvuru-tarihleri

KYK BURSLARINA BAŞVURMA KOŞULLARI

Burs / öğrenim kredisi müracaatında bulunan öğrencilerden sadece öncelik belgesi istenilmektedir. Diğer beyan edilen bilgilere dair belgeler ise istenmemekte olup, beyan edilen bilgilere ait kontroller ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından web ortamında veya manyetik ortamda alınarak, yapılmaktadır. İstenilen belgeler Kurumun kyk.gsb.gov.tr adresinde ilan edilmektedir.

Öncelik Belgeleri

• Şehit çocuğu (Şehit bekar ise bekar kardeşleri)veya gazi çocuğu (İlgili Kurum ve Kuruluşlardan alınacak belge),
• Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engelli olduğu belgelendirenler.(Tam teşekküllü Devlet Hastanesi)
• Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)
• Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)
• 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21 nci Maddesi kapsamında ki öğrenciler (Valilikten alınacak belge)
• Milli futbolcular Futbol Federasyonundan alınacak belge (diğer branşlarda milli olmuş amatör sporcular Kurumumuz tarafından T.C Gençlik ve Spor Bakanlığından Milli Sporcu Belgesi.)
• Anne ve babası vefat edenler,(Kurumumuz tarafından Mernis’den alınmaktadır.)

Öğrencilerin; yukarıdaki söz konusu belgeleri ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından alarak, belirlenen süre içerisinde Kurumun “Söğütözü Mahallesi 2176 Sokak No:25 Çankaya /ANKARA ” adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Belgeleri ile beyanları arasında farklılık bulunan öğrencilerin burs/ kredi tahsis işlemleri vermiş oldukları belgeleri esas alınarak yapılacaktır. Tahsis yapılamayan öğrencilere ayrıca bilgi verilmeyecektir.

GEÇTİĞİMİZ SENE BURS VEREN KURUMLAR

TEV
2016 Aylık Burs Ödemeleri
Yüksek Lisans Burs Ücreti: Aylık 750 TL
Doktora Burs Ücreti: Aylık 1100 TL
http://www.tev.org.tr/burslarimiz/detay/Yurt-Ici-Burslarimiz/43/39/0

TÜBİTAK
Aylık Burs Ödemeleri
Yüksek Lisans Bursu: Aylık 400-1000 TL
Doktora Burs Ücreti: Aylık 500-1800 TL
http://www.tubitak.gov.tr/tr/burslar/lisansustu/egitim-burs-programlari/icerik-2211-yurt-ici-lisansustu-burs-programi

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı 2016-2017
http://www.ab.gov.tr/index.php?p=46814/

MEB YÜKSEK LİSANS BURSU
http://abdigm.meb.gov.tr/www/burslar/kategori/9

İTO YÜKSEK LİSANS BURSU
http://www.ito.org.tr/wps/portal/egitim?initView=true

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)
www.cydd.org.tr

Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV)
www.cev.org.tr

Vehbi Koç Vakfı (VKV)
www.vkv.org.tr

Tekfen Vakfı
www.tekfenburs.org

İLGİLİ HABERKYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklancak? Burs başvuruları ne zaman başlayacak? (KYK 2017)KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklancak? Burs başvuruları ne zaman başlayacak? (KYK 2017)İLGİLİ HABER2017-2018 yeni öğretim yılı ne zaman başlıyor? Okullar ne zaman açılacak? MEB'ten açıklama!2017-2018 yeni öğretim yılı ne zaman başlıyor? Okullar ne zaman açılacak? MEB'ten açıklama!
Son güncelleme: android-time 10:19 22.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more