Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın mitingine öğrenci götürülmesi Meclis gündeminde

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın pazar günü yapacağı mitingi için Mamak'tan öğretmen ve öğrencilerin götürüleceği iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın mitingine öğrenci götürülmesi Meclis gündeminde

Pazar günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın Ankara’da yapacağı mitinge öğretmen ve öğrenci götürüleceğini iddialarını Meclis gündemine taşıyan CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, “Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney’in bugün ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binasında okul müdürleri ile toplantı yaptığı, bu toplantıda ‘Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Sayın Binali Yıldırım'ın 2 Nisan’da Ankara'da yapacağı mitinge en az 2 bin kişinin götürülmesi gerektiğini, otobüslerin hazır ve ücretsiz olduğunu, bu otobüslerde öğretmen ve okul müdürlerinin rehberlik yapacağını söylediği’ bilgilerine ulaşıldı” dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yazılı olarak yanıtlamasını istediği soru önergesinde Hakverdi, şu soruları yöneltti:

1. Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney hangi mevzuat hükümlerine göre okul müdürlerine talimat vermiştir?
2. Pazar günü yapılacak mitinge götürülecek öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek midir? Ödenecek ise hangi kaynaktan karşılanacaktır?
3. Mitinge götürülmesi düşünülen öğretmen, öğrenci ve vatandaşlarımızın ulaşım ücretleri Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bütçesinden mi, yoksa İlçe Milli Eğitim Müdürünün kendisi tarafından mı karşılanacaktır?

Loading...