DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? ÖSYM geçen sene DGS tercih sonuçlarını ne zaman açıkladı?

DGS tercihleri tamamlandı ve 2 yıllık önlisans programlarından 4 yıllık lisans programlarına yükselmek isteyen öğrencilerin merakla beklediği DGS tercih sonuçlarına sıra geldi. DGS tercih sonuçlarına olan ilgi, tercih sonuçlarının açıklanma vakti yaklaştıkça büyüyor. DGS tercih sonuçları ne zaman açıklancak sorusu önem kazanıyor...

DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? ÖSYM geçen sene DGS tercih sonuçlarını ne zaman açıkladı?

DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu Google üzerinde eğitim alanında en çok aranılanlar arasında yer alıyor. DGS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla eğitim hayatlarını yeniden şekillendirecek olan öğrenciler sonuçları büyük bir ilgiyle araştırıyor. ÖSYM’nin DGS tercih sonuçları hakkında resmi bir açıklaması bulunmasa da geçen sene DGS tercih sonuçlarının ne zaman açıkladığı bu konuda fikir verebilir.

DGS TERCİH SONUÇLARI GEÇEN SENE NE ZAMAN AÇIKLANDI?

DGS tercih sonuçları geçtiğimiz sene 16 Ekim’de açıklanmıştı, tercih başvuruları ise 30 Eylül tarihinde sonlanmıştı. Bu sene 26 Eylül tarihinde sonlanan tercih başvuruları sonrasında sonuçların 10 Ekim civarlarında açıklanması bekleniyor.

dgs-ne-zaman

TERCİH SONUÇLARI NASIL AÇIKLANACAK?

Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin İnternet sayfasında yayımlanacak, adaylara belge gönderilmeyecektir. Yükseköğretim programlarına yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir.

KAYITLAR İKİ AŞAMALI YAPILACAK

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin Önlisans Programlarından mezun olanlar Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya 5. yarıyılına fark dersler alarak kayıt yaptırabilecek adayların kayıtları “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilecektir. DGS tercih sonuçlarının açıklanması ile birlikte AÖF – DGS kayıtları başlama tarihi resmi olarak açıklanacak.

İşte yeni üniversite giriş sistemi! LYS ve YGS kalktı mı? İlginizi Çekebilir İşte yeni üniversite giriş sistemi! LYS ve YGS kalktı mı?
Loading...