Sözcü Plus Giriş

Ehliyet sınavı soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? 29 Temmuz 2017 MEB MTSKS-3 soru ve cevap anahtarı

29 Temmuz MTSKS soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? Adaylar Ehliyet sınavı soruları ve cevaplarını aldıkları puanı öğrenmek için merakla bekliyor. MEB ehliyet sınavı soru ve cevap anahtarı için net tarih verdi mi?

null
Güncellenme: 17:25, 31/07/2017
Ehliyet sınavı soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? 29 Temmuz 2017 MEB MTSKS-3 soru ve cevap anahtarı

Bi an önce sürücü koltuğuna oturmak isteyen adaylar 29 Temmuz 2017’de ehliyet sınavına girerek sonuçları beklemeye başladı. Sürücü adayları soruları ve cevapları öğrenmek için google üzerinden aramalara başladı. Milli Eğitim Bakanlığı merkezi sistem sınavlarından biri olan MTSKS sınavı yılda 4 veya 5 kez yapılıyor. Peki ehliyet sınav soruları ve cevapları yayınlandı mı?

EHLİYET SINAVI SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

MEB ehliyet sınavı soru ve cevaplarını henüz yayınlamış değil. Adaylar yaptıkları doğrulara göre MTSKS puanlarını hesaplamak istiyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ehliyet sınavı soru ve cevap anahtarını anbean paylaşması bekleniyor.

Bir yandan sınav soru ve cevapları beklenirken diğer yandan da MTSKS sonuçları da aratılmaya başladı. Sonuçların 10 gün içinde açıklanması bekleniyor. Sürücü adayları sonuçları, http://www.meb.gov.tr ve http://www.odsgm.gov.tr internet adresleri aracılığıyla ulaşabilecek. Kursiyerler, bu iki adres üzerinden T.C. kimlik numarasını girerek MTSAS sınav sonuçlarını öğrenebilecek. Ayrıca, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere tebliğ edecektir.

2017 EHLİYET SINAV TARİHLERİ

2017/MTSKS-4 07 EKİM 2017 (saat 14.00)
2017/MTSKS-5 23 ARALIK 2017 (saat 14.00)

EHLİYET SINAVLARINDA YENİ DÖNEM

MEB’in yeni düzenlemesiyle, manuel vitesli araçlarda girilen direksiyon uygulama sınavlarının ilk dördünde başarısız olan kursiyerler, ikinci dört sınav hakkını otomatik vites araçlarda kullanabilecek.  Bir ilçede faaliyet gösterebilecek sürücü kursu sayısı, Türkiye İstatistik Kurumunca her yıl belirlenen nüfus sayıları dikkate alınarak tespit edilecek buna göre, nüfusu 10 bin ile 20 bin arasındaki ilçelerde bir, 20 binden 30 bine kadar olanlarda iki, 30 binden 50 bine kadar olan ilçelerde üç kurs açılmasına izin verilecek.

İlginizi Çekebilir29 Temmuz ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanır? 2017 MEB MTSKS sonuçları sorgulama29 Temmuz ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanır? 2017 MEB MTSKS sonuçları sorgulama

İLK DÖRT SINAVDA KALIRSANIZ SONRAKİLER OTOMATİK VİTESLE

Değişiklikle, kursiyerlerin derse devam durumlarının yerinde kontrolü için il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince personel görevlendirilebilecek. Bir yenilikte vites konusunda, manuel vitesli araçlarda direksiyon uygulama sınavına giren ve bunların ilk dördünde başarısız olan kursiyerlerin, dilerlerse ikinci dört sınav hakkını otomatik vites araçlarda kullanabilmesine imkan tanındı. MEB yetkilileri, sürücü kurslarında verilen eğitimlerin ciddiyetini artırmanın ve kurallı sürücü yetiştirmenin bakanlığın en önemli hassasiyetlerinden biri olduğunu vurguladı. Yetkililer, direksiyon uygulama sınavlarında tablet bilgisayarlar üzerinden değerlendirme yapılmasına imkan tanıyacak çalışmaların da tamamlanmak üzere olduğunu bildirdi.