29 Temmuz ehliyet sınavı soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak?(MTSKS-3)

Ehliyet sınavı soru ve cevapları yayınlandı mı? Milyonlarca sürücü adayı 29 Temmuz MEB MTSKS-3 sınavı soruları ve cevap anahtarını merak ediyor. 29 Temmuz 2017'de yapılan ehliyet sınavı soru ve cevap anahtarı yayınlandı mı?

29 Temmuz ehliyet sınavı soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak?(MTSKS-3)

29 Temmuz’da yapılan MTSKS sınavı sonuçları adaylar tarafından bekleniyor. Adaylar aynı zamanda ehliyet sınavı sorularını ve cevaplarını da merak ediyor. Alacakları puanı sınav açıklanmadan hesaplamak isteyen adaylar MEB’den son dakika açıklaması bekliyor. Peki MTSKS ehliyet sınavı soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?

İlki şubat ayında olan ikincisi ise mayıs ayında yapılan MTSKS sınavı üçüncüsü bugün gerçekleşti. MEB ehliyet sınavı sonuçlarını 10 ila 15 gün içinde açıklıyor. Adaylar sonuçlarını kendi hesaplamak istedikleri için ehliyet sınavı sorularını ve cevaplarını merak ediyor. Fakat MTSK soru ve cevap anahtarı henüz açıklanmış değil. Açıklandığı anda verdiğimiz linkten bilgilere erişebilirsiniz.

GEÇMİŞ EHLİYET SINAVI SORU VE CEVAPLARI

EHLİYET ALMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

Sürücü belgesi almak isteyen ve gerekli belgeleri tamamlayan kursiyerler, özel motorlu taşıt sürücüleri kursu müdürlüklerine kayıt yaptıracaktır. Kayıt şartları aşağıdaki gibi..

a. A1, A2, F ve H sınıfı sürücü kursları için 17 (on yedi) yaşını bitirmiş olmak.

b. B ve G sınıfları için 18 (on sekiz) yaşını bitirmiş olmak.

c. C, D ve E sınıfları için 22 (yirmi iki) yaşını bitirmiş olmak. ( Üniversitelerin sürücü eğitimi veren yüksekokul ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerî ihtisas görevleri için subay ve astsubay sınıf okullarında ve uzman Jandarma okullarında açılan sürücü eğitimi kurslarından mezun olanlarda bu şart aranmaz.)

ç. A1, A2, B, C, D, E, F, G ve H sınıfı için en az ilkokul düzeyinde eğitim almışolmak.

d. Pratisyen tabip veya uzman tabip tarafından verilen “sürücü olur” sağlık raporualmış olmak.

e. “Sabıka kaydının olmadığına dair” dilekçeyi kurs müdürlüğüne vermek.

f. Sürücü belgesi süresiz olarak geri alınmamış olmak.

g. Son 6 (altı) ay içinde cepheden çekilmiş 1 (bir) adet vesikalık fotoğrafını Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

ğ. Nüfus cüzdanı fotokopisini Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

Ehliyet sınav soru ve cevap anahtarı adaylar tarafından bekleniyor. Henüz yayınlanmayan MTSKS soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacağı da belli değil.  Adaylar soru ve cevaplara bakarak aldığı netleri hesaplamak istiyor. Sürücü adayları bir an önce ehliyetlerine kavuşup direksiyon başına geçmek istiyor. Ehliyet sınavı soruları ve cevapları hakkında detaylı bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz.