Sözcü Plus Giriş

KYK yurt ve burs sonuçları bekleniyor! İşte son açıklama

KYK sonuçları ile ilgili gelen son açıklama öğrencilerin heyecanını katladı. 20 Ağustos'ta biten başvurular sonrası sonuçların açıklanması bekleniyor. Beyanlarda aksi bir durum çıkması halinde burs ve öğrenim kredisi hakkı iptal ediliyor. KYK yurt başvuruları için büyük bir bekleyişte olan binlerce aday, KYK araştırmalarına hız vermiş durumda. Peki KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

13:21 -
KYK yurt ve burs sonuçları bekleniyor! İşte son açıklama

Üniversiteli gençlerin barınmak için öncelikli tercihi olan KYK yurtlarına başvuruları 20 Ağustos saat 23.59’a kadar gerçekleştirildi. Geriye sonuçların açıklanması kaldı. KHK yurt başvuru ve sonuçları için  ayrıntılı bilgi http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresinde bulunan “Başvuru Kılavuzu”ndan alınabilecek.  Peki, e-devlet sisteminden sorgulamaya açıklanacağı duyurulan KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte KYK ile merak edilen güncel son detaylar…

KYK SONUÇLARI İÇİN AÇIKLAMA

Kurumdan yapılan açıklamaya göre; başvuru sonuçları en kısa sürede açıklanacak olup her türlü bilgiye http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecek.

BAŞVURU SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından bilgilerinde değişiklik olan öğrenciler, başvuru süresinin sonuna kadar bilgilerini yine “e-devlet” üzerinden güncelleyebilir. Yurt başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca 11 farklı kamu kurum ve kuruluşlarınca araştırılacak. Başvuru sonuçları KYK’nın kurumsal internet sitesi “yurtkur.gsb.gov.tr” üzerinden duyurulacak.

BEYANI YANLIŞ OLANA BURS YOK

Kamu kurum ve kuruluşları nezdinde araştırılan beyanların aksi bir durum çıkması halinde burs ve öğrenim kredisi hakkı iptal edilmekte, bu noktada öğrencilerin kredi ve burs başvurusu yaparken verdikleri bilgilerin doğruluğu büyük önem taşıyor. Eğer başvuru sonrası beyan edilen bilgilerde bir değişiklik olduysa, müracaat tarihini takip eden 30 gün içinde dilekçeyle bildirilmesi gerekmekte. Sonuçların açıklanması ve işlemlerde elektronik posta adresi büyük önem taşıdığından, aktif bir elektronik posta hesabı verilmesi büyük önem taşıyor.

İLGİLİ HABERDevlet üniversiteleri yurtdışında akademik birim kurabilecekDevlet üniversiteleri yurtdışında akademik birim kurabilecek

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:08 26.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more