Sözcü Plus Giriş

İzmirli öğrencilere ‘Mühendislikte Mükemmellik’ ödülü

İzmir Bahçeşehir Güzelbahçe Fen ve Teknoloji Lisesi'nde eğitim gören ve 10 öğrenciden oluşan First Robotics Competition (FRC) takımı, 2. Turkish Robotics Off Season'da "Mühendislikte Mükemmellik" ödülüne layık görüldü.

12:15 -
İzmirli öğrencilere ‘Mühendislikte Mükemmellik’ ödülü

Zorlu Holding’in desteklediği First Robotics Competition (FRC) takımı, ödül kapsamında 16-19 Mart’ta ABD’de yapılacak FRC San Fransisco Regional’e (FIRST Robotics Müsabakası) katılacak.

Aynı etkinlikte, NASA ve Boeing gibi firmaların sponsorluk verdiği takımlar ile birlikte dünyanın farklı ülkelerinden 40'dan fazla lise takımı da yarışacak. ABD'de katılacakları yarışlar dünyanın en prestijli STEAMWORKS etkinliği olarak kabul ediliyor. Bir öğrencinin günümüz mühendislik çalışmalarını deneyimleyebileceği en önemli organizasyon olarak da nitelendiriliyor.

Zorlu Holding CEO'su Ömer Yüngül, yaptığı açıklamada, geleceği şekillendirecek hayalleri olan gençlerere ilham vermeye ve onları her platformda desteklemeye gayret ettiklerini belirterek, “Bu gençlerimizin gittiği yol da bize kendi hikâyemizi hatırlatıyor. Girişimci bir ruhları var, teknoloji odaklılar, inovasyon üretmek için çabalıyorlar ve tüm bunları tasarım odaklı düşünerek hayata geçirmeye çalışıyorlar. Bu yüzden projelerini gördüğümüz an kendilerine destek vermemiz gerektiğini düşündük. İnanıyoruz ki kendileri yaptıkları proje ile çok başarılı olacaklar ve ülkemizi başarıyla temsil edecekler” diye konuştu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more