Sözcü Plus Giriş

KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? Burs başvurusunda dikkat edin yoksa…

KYK burs başvuruları ne zaman yapılacak? diye merak eden öğrenciler başvurular için sabırsızlanıyor. KYK burs kredi almaya hak kazanan öğrenciler 2018 ocak ayında burs ve kredi ödemelerini alabilecek. Peki KYK başvuruları ne zaman yapılabilecek? Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan açıklama var mı?

Güncellenme: 14:06, 11/09/2017
KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? Burs başvurusunda dikkat edin yoksa…

Öğrenci okullar açılmadan KYK burs başvuru tarihleri belli olacak mı diye merak ediyor. Ayrıca KYK Burs kredi başvurusu yapmadan önce öğrencilere uyarılar da yapılıyor. Bunlardan ön önemlisi başvuru formunu dikkatlice okunup ondan sonra tercih yapılması…

KYK BURS SONUÇLARI İÇİN TAKİPTE KALIN

2017-2018 KYK Burs ve Öğrenim kredisi başvurusu yapmak isteyen öğrenciler için KYK başvuru tarihlerini belli olur olmaz sozcu.com.tr’den de yayınlayacağız…

BAŞVURU SONUÇLARI NEREDE AÇIKLANACAK?

Başvuruların değerlendirmesi sonrasında, burs veya kredi tahsisi yapılan öğrenciler Kurumun kyk.gsb.gov.tr internet adresinde ilan edilmektedir.

E-DEVLETTEN BURS SORGULAMA

KYK BURS BAŞVURU BELGELERİ NELER?

• Şehit çocuğu (Şehit bekar ise bekar kardeşleri)veya gazi çocuğu (İlgili Kurum ve Kuruluşlardan alınacak belge),
• Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engelli olduğu belgelendirenler.(Tam teşekküllü Devlet Hastanesi)
• Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)
• Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)
• 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21 nci Maddesi kapsamında ki öğrenciler (Valilikten alınacak belge)
• Milli futbolcular Futbol Federasyonundan alınacak belge (diğer branşlarda milli olmuş amatör sporcular Kurumumuz tarafından T.C Gençlik ve Spor Bakanlığından Milli Sporcu Belgesi.)
• Anne ve babası vefat edenler,(Kurumumuz tarafından Mernis'den alınmaktadır.)

KYK BURS ÜCRETLERİ NE KADAR?

2017 Ocak itibari ile KYK Burs ve Kredileri, 25 TL bir artış ile 450 Türk Lirası olarak belirlendi. Bu sene zam oranı geçtiğimiz yıla göre bir hayli az oldu. 2016’da KYK Burs ve Kredileri 70 TL kadar bir zam almıştı ve 400 TL’ye çıkmıştı. 2017’de ise KYK Burs ve Kredi tutarı 425 TL’den 450 TL’ye yükseldi.

İlginizi ÇekebilirDGS tercihleri ne zaman? Tercihlerde eşitlik olursa... (2017)DGS tercihleri ne zaman? Tercihlerde eşitlik olursa... (2017)İlginizi ÇekebilirOkullar ne zaman başlıyor? 2017 Okulların açılma tarihi! Açıklama MEB'ten...Okullar ne zaman başlıyor? 2017 Okulların açılma tarihi! Açıklama MEB'ten...
Yayınlanma Tarihi:13:46,