Sözcü Plus Giriş

KYK burs başvurusu sonuçları bugün açıklanacak mı? KYK burs başvuru sonuçları için detaylar…

KYK burs başvuru sonuçlarını bekleyen öğrenciler büyük bir heyecanla sık sık KYK burs başvurularının sonuçlarını kontrol ediyor. KYK burs başvuruları ne zaman açıklanacak? Bu konuda kyk.gov.tr üzerinden bi açıklama yapıldı mı? İşte KYK burs sonuçları detayları...

08:53 -
KYK burs başvurusu sonuçları bugün açıklanacak mı? KYK burs başvuru sonuçları için detaylar…

KYK burs başvurularının açıklanmasını bekleyen öğrencilerin gözü kulağı kyk.gov.tr’den gelecek sonuç duyurusunda. KYK burs başvuru sonuçlarının ne zaman açıklancağına dair bir tarih verilmese de KYK burs başvurularının sonuçlarının bugün ya da yarın açıklanması bekleniyor. Daha önceki senelerdeki KYK burs başvuruları, başvuru tarihinin bitiminden 5 gün sonra açıklanmıştı. KYK burs başvuruları geçtiğimiz salı günü sonlandı.

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI SORGULAMA LİNKİ

KYK BURSUNU KAZANAN ÖĞRENCİLER NE KADAR BURS ALACAK?

2017 Ocak itibari ile KYK Burs ve Kredileri, 25 TL bir artış ile 450 Türk Lirası olarak belirlendi. Bu sene zam oranı geçtiğimiz yıla göre bir hayli az oldu. 2016’da KYK Burs ve Kredileri 70 TL kadar bir zam almıştı ve 400 TL’ye çıkmıştı. 2017’de ise KYK Burs ve Kredi tutarı 425 TL’den 450 TL’ye yükseldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklaması “Bu yıl lisans öğrencilerine kredi burs 470 TL olarak ödenecek” şeklindeydi.

para

BURS, ÖĞRENİM KREDİSİ VE KATKI KREDİSİ ARASINDAKİ FARK

T.C. vatandaşı yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/Kredi Verilmesine İlişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır. Öğrenim Kredisi, Yüksek öğrenim gören T.C. vatandaşı öğrencileri maddi yönden desteklemek, sosyal ve kültürel gelişmelerini kolaylaştırmak amacıyla devam ettikleri yüksek öğretim kurumlarının normal öğrenimi süresince verilen, zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan borç paradır. Katkı Kredisi ise yüksek öğretim kurumlarında bir öğrenci için cari hizmet ödeneği karşılığı Bakanlar Kurulunca tespit edilen miktarın Devlet katkısı dışında kalan ve borçlanma karşılığı Kurumca öğrenci adına öğretim kurumu hesabına ödenen paradır.

DİKKAT BURSUNUZ KESİLEBİLİR

Başarısız olması,

Öğretim kurumundan ayrılması, çıkarılması veya geçici olarak uzaklaştırılması,

Vazgeçme, izin alma, kayıt dondurma,

Sağlık sebebiyle öğretim kurumuna devam etmemesi,

Öğretim kurumunu değiştirmesi esnasında, eski öğretim kurumunda bir yıl başarısız olması yada öğretimine bir yıl ara vermesi,

Öğretim kurumunun kapatılması,

Kurum yurtlarından süresiz çıkarılma cezası alması,

Kesin hükümle mahkum olması.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more