Sözcü Plus Giriş

KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Yurtkur son açıklama! (KYK sonuçları için kritik gelişme)

20 Ağustos'ta son bulan KYK yurt başvurlarının ardından sonuçlar bekleniyor. KYK yurt başvuru sonuçları için açıklamalar gelmeye devam ederken heyecanda katlanıyor. Üniversiteye yeni başlayacak olan öğrenilerin bekleyişi sürüyor. Peki 2017-2018 KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

18:59 -
KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Yurtkur son açıklama! (KYK sonuçları için kritik gelişme)

Barınma olanakları ekonomik olarak ilk sırada olan KYK yurtları büyük ilgi görüyor. Adaylar KYK yurt başvurulanı 20 Ağustos tarihine kadar e-devlet üzerinden yaptılar. Şimdi sıra sonuçlarrın açıklanmasına geldi ve bekleyiş sürüyor. Hergün google üzerinden araştırılan KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı haberimizde. 2017-2018 KYK yurt başvuru sonuçları için  ayrıntılı bilgi http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresinde bulunan “Başvuru Kılavuzu”ndan alınabilecek.  Peki, e-devlet sisteminden sorgulamaya açıklanacağı duyurulan KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kurumdan yapılan açıklamaya göre; başvuru sonuçları en kısa sürede açıklanacak olup her türlü bilgiye http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecek. Peki araya bayram tatilinin girmesi sonuçların açıklanmasını erteleyecek mi? Tahminimize göre idari izinle tatile girildiğinden dolayı sonuçların 5 Ağustos gününe kadar açıklanmasını beklemiyoruz. Üniversitelerin de başlaması ile KYK yurt başvuru sonuçlarının 15 Eylül tarihine kadar açıklanması bekleniyor.

İLGİLİ HABERSınavsız şekilde üniversiteye nasıl girilir? Sınavsız ikinci üniversite şartları...Sınavsız şekilde üniversiteye nasıl girilir? Sınavsız ikinci üniversite şartları...
KYK SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından bilgilerinde değişiklik olan öğrenciler, başvuru süresinin sonuna kadar bilgilerini yine “e-devlet” üzerinden güncelleyebilir. Yurt başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca 11 farklı kamu kurum ve kuruluşlarınca araştırılacak. Başvuru sonuçları KYK'nın kurumsal internet sitesi “yurtkur.gsb.gov.tr” üzerinden duyurulacak

ogrenci_kolej

YANLIŞ BEYAN İPTAL SEBEBİ

Kamu kurum ve kuruluşları nezdinde araştırılan beyanların aksi bir durum çıkması halinde burs ve öğrenim kredisi hakkı iptal edilmekte, bu noktada öğrencilerin kredi ve burs başvurusu yaparken verdikleri bilgilerin doğruluğu büyük önem taşıyor. Eğer başvuru sonrası beyan edilen bilgilerde bir değişiklik olduysa, müracaat tarihini takip eden 30 gün içinde dilekçeyle bildirilmesi gerekmekte. Sonuçların açıklanması ve işlemlerde elektronik posta adresi büyük önem taşıdığından, aktif bir elektronik posta hesabı verilmesi büyük önem taşıyor.

KYK SONUÇLARI DEĞERLENDİRMELERİ 11 FARKLI KURUM TARAFINDAN YAPILIYOR

600 binden fazla üniversiteli gence barınma hizmeti sunulan ve beslenme desteği verilen Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında, 14 Ağustos Pazartesi günü başlayan başvurular 20 Ağustos Pazar günü itibariyle son buldu. Konforlu ve güvenli barınma hizmetiyle gençlerin ve ailelerinin gözdesi olan KYK yurtlarına bu yıl toplamda 368 bin 954 öğrenci başvuruda bulundu.

Yerleştirme sürecinde ailenin gelir durumu, sosyal durumu ve başarı kriterleri baz alınarak öğrencilerin durumu tespit ediliyor. Öğrencilerin bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak tamamlamalarının önem taşıdığı başvurularda, bilgilerin teyidi 11 farklı kamu kurum ve kuruluşuyla koordineli olarak yapılıyor. İlgili kurum ve kuruluşlar aracılığıyla öğrencilerin kimlik, öğrenim ve aile bilgileri, 10 milyonun üzerinde online işlem yapılarak inceleniyor.

İLGİLİ HABERYÖK açıkladı: Kaç kişi üniversiteye kesin kayıt yaptırdı?YÖK açıkladı: Kaç kişi üniversiteye kesin kayıt yaptırdı?

2017-2018 eğitim öğretim dönemi için 30 Haziran 2017 tarihinden sonra bir yükseköğrenim programına kayıt yaptıran/yaptıracak yatay/dikey geçiş öğrencileri, ek kontenjanla yerleşecek öğrenciler, özel yetenek sınavı ile yerleşecek öğrenciler ile yüksek lisans ve doktora programlarına kayıtlı olan veya kayıt yaptıracak tüm öğrencilerin yurt başvuruları bir sonraki aşamada alınacak.

Başvuru sonuçları en kısa sürede açıklanacak olup her türlü bilgiye http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecek.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more