Sözcü Plus Giriş

MEB, 29 Temmuz Ehliyet sınavı sonuçları açıklandı mı? MTSAS-3 Ehliet sınav soruları ve cevapları

Yurttaşlar büyük bir heyecanla 2017'nin üçüncü ehliyet sınavının sonuçlarını bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen MTSAS- 3 29 Temmuz Cumartesi yapılmıştı. Ehliyet sınavında çıkan sorular ve cevapları ise ODSGM sayfası üzerinden yayınlanmıştı. Peki ehliyet sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB'in verdiği tarih ne? İşte detaylar...

11:22 -
MEB, 29 Temmuz Ehliyet sınavı sonuçları açıklandı mı? MTSAS-3 Ehliet sınav soruları ve cevapları

29 Temmuz tarihinde gerçekleşen ehliyet sınavının soru ve cevapları yayımlandı. Soru ve cevaplar üzerinden tahmini puanlarını hesaplamaya çalışan sürücü adayları, ehliyet sonuçları için net tarihi araştırmaya başladı. Peki Ağustos ayı içinde açıklanacağı duyurulan ehliyet sonuçları ne zaman açıklanacak? Ehliyet sınavı soru ve cevapları yayınlandı mı? Milyonlarca sürücü adayı 29 Temmuz MEB MTSKS-3 sınavı soruları ve cevap anahtarını merak ediyor. 29 Temmuz 2017’de yapılan ehliyet sınavı soru ve cevap anahtarı yayınlandı mı? İşte MEB'in verdiği tarih!

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 sınav takvimine göre ehliyet sınav sonuçları 10 Ağustos Perşembe günü açıklanacak.Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacak. Kursiyerler, bu adresten Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecek.Ayrıca, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere tebliğ edecektir.

GEÇMİŞ EHLİYET SINAVI SORU VE CEVAPLARI

DİREKSİYON SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sınav sonuçları açıklandığında 70 puan ve üzeri puan alan adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaktır. Direksiyon sınavları önceki sınav tarihlerine bakıldığında, sonuçların açıklanmasından 15 ya da 22 gün sonra gerçekleştirildiği görülmektedir. Direksiyon sınavı esnasında sizin ile birlikte araca binecek olan yetkililer, aracın çalıştırmanızdan hız kurallarına uyup uymamanıza, eğimli yolda aracı hareket ettirebilmenizden geçiş kurallarına uyup uymamanıza göre pek çok değerlendirme kriterlerine göre size puan verecektir. Direksiyon sınavından başarılı olmak için gerekli olan minimum 70 puanı alamayan adaylar için direksiyon sınavına toplamda 4 defa girme hakkı bulunmaktadır.

Ehliyet 2017 sınav sonuçları neden açıklanmadı? MEB ehliyet sınav sorularını yayınladı sonuçları ne zaman açıklar?

Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı sorusu yine gündemde en çok aranan anahtar kelimeler arasında yeri alıyor. Yeni yılın üçüncüsü gerçekleşen ehliyet sınav sonuçları ile ilgili MEB’ten henüz bir açıklama yapılmadı. Sınav soruları ve cevapları geçtiğimiz hafta açıklanırken sürücü adayları soruları inceleyerek sonuçlarını tahmin etme şansına sahip oldular. Şimdide sınav sonuçları için heyecanla bekliyorlar. Bu hafta içerisinde açıklanması beklenen 29 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleşen ehliyet sınav sonuçlarını haberimizin detayından takip edebilirsiniz. Ayrıntıları ve yeni gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz…

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more